Robotický vysavač. Jak funguje?

herbinaaa
10. lis 2021

Ahoj všichni. Šla jsem s dobou a koupila si roboticky vysavač, který zároveň i mopuje. Jenže jak moc jsem se těšila, že mně to doma ulehčí práci, tak moc jsem sklamaná. Vysavač síce vypadá krásně, ale je strašně zmatený. Přijde mi, že schválně vyhledává pouze nábytek, zdi, tvrdé předměty, aby mohl narážet a to opravdu tvrdě narazí, takže nevím, zda to tak má být, nebo je opravdu zmatený. Po nárazů zustane na místě několik desítek vteřin, pak vyhledá něco dalšího, aby mohl opět narazit. neumí obejít ani sedačku, když o ni doslova tvrdě narazí, zůstane tam stát. Je to opravdu o nějakém nastavení? Nebo proč to tak je? Nerozumím tomu. Koupila jsem si značku Tesla, nebyl nejlevnější, ovšem potřebuji pomoct s obsluhou, protože pokud to má fungovat takto, raději ho nechci a vrátím ho. Děkuji za vaše rady

mamikry
10. lis 2021

@herbinaaa Mame doma a pousti ho zasadne manzel, ktery uz nastudoval, kam ho ma posilat a kdy prepnout na jiny mod. Ja na to nemam nervy. Ale pred uklidem stehuje ven z mistnosti vse, co se da. Takze jo, pomuze, vysaje, vytre, ale uplne bez prace, ze by ho clovek pustil a odesel, to neni, protoze jinak se presne takhle mota.

apokalismus
10. lis 2021

@herbinaaa ten náš teda všechno objede a do ničeho nevraží. Ma uloženou mapu a dle toho jezdí, občas je teda zmatenej z druhého patra neb tam nemůže najít domeček 😂. Ale má i senzory aby nespadl ze schodů. Zda je to ale nastavením ti nepovím, pod palcem to má manžel. I tak mi ale přijde špatně když jen vráží do nábytku, to zní jako by byl chudák sebevrah ☹️....

herbinaaa
autor
10. lis 2021

nevím no, zda je to mapování interiéru, ale aby do všeho opravdu hodně vrážel a pak zůstal minutu stát a přitom vysavač běží s emi nezdá v pořádku. Čekala jsem teda o hodně víc.Myslela jsem že pozná předměty, aby do nich nenarážel, protože takto se vše akorát ničí, aby se nemotal na jednom místě jako lesní včela, ale aby vysal celý byt. Byl puštěný cca hodinu a krom nárazů o předměty (zed, nábytek, sedačka) a motání se na prostoru 1m2 to nic nedělá. Obrovské zklamání. Za 6 tis jsem čekala pomocníka do domácnosti, jenže tohle je spíše hodně drahá přítěž :( obrovské zklamání :(

blka
10. lis 2021

Já mám tedy Xiaomi. Občas do něčeho vrazi, ale to jsou spíš auta po cestě a tak. Např. do gauce nebo stolu nikdy nevrazil. Hezky ho objede, resp. jede podél. Drobné, lehké hracky odsune. Ze schodů nespadne, hezky vysaje i na kraji. Nastavovat jsem nemusela absolutně nic. Poprvé jsem ho pustila, nechala všude otevřené dveře a sám si udělal mapu. Dokonce tam má náhled do místnosti, ve které nikdy nebyl.

herbinaaa
autor
10. lis 2021

já to i nastočila a poslala prodejci, aby mně to vysvětlili. Je tam slyšet opravdový náraz do úplně všeho, je vidět jak u všeho stojí cca minutu, pak se otočí a místo komody jde rovnou na zed, do které taky hodně vrazí :( dnes jsem ho koupila a je to horor. Do další místnosti se ani nedostane, protože pořád vysává jednu plochu 1m2. Nevím no. A taky se pořád točí dokola :(

87pavlina
10. lis 2021

Zkus ho restartovat, pak by se měl vzpamatovat a jestli ne, tak bych ho vrátila. Tvrdě narážet by neměl. Po restartování si objede celý prostor znovu (zase bude trochu narážet), ale až pojede podruhý, tak už bude v pohodě, protože bude mít v paměti trasu.

marselina
10. lis 2021

@herbinaaa mužu se zeptat co mas za značku? My mame Etu, celou místnost si naskenuje a potom jezdi mistecko po mistecku. Žádné narazeni, tesne před překážkou vždy zpomalí, dojede až k překážce a zase se otočí a pokračuje

uzivatelkapetra
10. lis 2021

Jestli ty nemáš ten slavný robzone, moje mamka s ním taky není spokojená kvůli toho jaký nesystém trasování používá.
Teda ale v reklamě se vyznají protože i v recenzích všude vychází dobře a teda můj o polovinu levnější xiaomi je úplně zlatý proti robzonu.

herbinaaa
autor
10. lis 2021

@marselina koupila jsem Tesla a tak moc jsem se těšila, až jsem plakala ze zklamání :(

herbinaaa
autor
10. lis 2021

@uzivatelkapetra mám Tesla a kupovala sjem na doporučení známe, které si ho hodně chválí. Jenže u mě je to horor. Kroucení se na místě. Náraz je opravdu hodně slyšet. Po tehle zmatené včele nemůžu chtít vysát celý byt, protože to ani není schopné se posunout o metr dál :( opravdu jsem zklamaná :(

mlynkova85
10. lis 2021

@herbinaaa já mám teda taky xiaomi a narážel jen poprvé a to nebyly nárazy nějaké prudké po tom co si zmapomal místnost tak už přesně ví kde je překážka. Teď se mi pouze stalo že jsem ho omylem nakopla já a to teda fest zrovna když vysával a byl trochu zmatený protože obývák s kuchyní vysál 3x a pak jel teprve domů ale to byla moje chyba 😂 a když náhodou do něčeho narazil tak se okamžitě otočil a jel jinam.

barumrallyebum
10. lis 2021

Zkus zajít do Elektra, ( ideálně tam kde jsi ho kupovala) a zeptej se jich. Bud ti poradí nebo to pošlete na reklamaci.

candat
10. lis 2021

Měli jsme Teslu a vrátili ji, teď máme Xiaomi a jsem spokojená. Zmapuje místnost a jede.

katerinak88
11. lis 2021

@herbinaaa To rozhodně není v pořádku, zřejmě mu nefungují senzory, vrátit a koupit takový, který má mapování místnosti a laserové senzory.

herbinaaa
autor
20. lis 2021

vrátila sjem ho a koupila jiny. Opravdu mu nefungovali senzory a proto do všeho zmatene narážel. Koupila jsem jiny a ten už funguje jak má. Moc všem děkuji