Co byste si raději pořídili jako první a proč? Robotický mop nebo robotický vysavač?
Stručné shrnutí
- V diskusi převládá preferencí robotického vysavače pro domácnosti s dětmi a mazlíčky kvůli častému vysávání drobků a chlupů.
- Na trhu jsou samostatné robotické vysavače (zmíněn Neato), robotické mopy (zmíněn Everybot) a hybridní 2v1 modely, které kombinují vysávání i vytírání.
- Někteří prodejci i uživatelé nabízejí vypůjčení robotů zdarma a byly zmíněny slevové kódy pro Neato a Everybot (kódy ModryKonikUzNemusiVysavat / ModryKonikUzNemusiVytirat platné do 31.5.2017) a weby neatorobots.cz a everybot.cz.
Nejčastější otázky
Q: Který robot je lepší pro domácnost s dětmi a zvířaty, vysavač nebo mop?
A: Většina rodičů a chovatelů v diskuzi doporučuje robotický vysavač pro řešení drobků a chlupů; robotický mop je doporučován pro dlažbu a vinyl, například Everybot pro pravidelné vytírání.
Q: Má smysl kupovat hybridní 2v1 robot (vysavač + mop)?
A: Hybridní modely existují, ale varování v diskuzi říká, že do malého zařízení je těžké vměstnat obě funkce kvalitně, a proto je doporučeno model vyzkoušet (vypůjčit) před koupí.
Q: Kde si mohu robota vyzkoušet před koupí?
A: V diskuzi jsou uvedeny nabídky bezplatné výpůjčky od prodejců a konkrétní weby neatorobots.cz a everybot.cz, kde prodejce uvádí možnost půjčení.
Q: Jak fungují robotické mopy jako Everybot v praxi?
A: Everybot používá rotující utěrky; jeden uživatel popsal postup: nastříkat ředěný eko Jar, nechat rotovat a šůrovat cca 25 m2 za 15 minut, poté nasadit méně vlhké utěrky a pracovat dalších 10–15 minut.
Q: Jak řešit problém s podlahovým topením nebo kovovými lištami u robotů?
A: Uživatelé uvádějí, že některé robotické mopy nemusí projet přes kovové lišty 3–4 mm a že robotický vysavač lze omezeně ovlivnit pomocí magnetické pásky kolem otvorů topení, kterou lze stříhat na délku a přizpůsobit.
Q: Jak si roboti poradí s hračkami a drobnými předměty na zemi?
A: V diskuzi je shoda, že roboti jsou ideální na drobky pod stolem, ale často se zasekávají na hračkách a větších předmětech, takže před jízdou je vhodné uklidit větší předměty z podlahy.
Závěry z diskuze
Shoda
- Robotický vysavač efektivně odstraňuje drobky a zvířecí chlupy a je častěji preferován pro každodenní úklid.
- Robotický mop usnadňuje vytírání dlažby a vinylových podlah, ale vyžaduje více přípravy (manipulace s vodou, výměna utěrek).
Sporné názory
- Někteří uživatelé preferují samostatné specializované zařízení (100 % vysavač nebo 100 % mop), zatímco jiní preferují hybridy 2v1; jedna strana tvrdí, že hybridy nedosahují výkonu specializovaných strojů, druhá strana oceňuje úsporu místa a kombinaci funkcí.
Otevřené otázky
- Jaký je dlouhodobý výkon a odolnost hybridních robotů vůči častému používání v domácnostech s dětmi a zvířaty?
- Které konkrétní modely hybridů skutečně plněnily obě funkce ve srovnání s dedikovanými vysavači a mopy při nezávislém testování?
Zmíněné značky a firmy
Neato, Everybot, ModryKonik, neatorobots.cz, everybot.cz
Zmíněné produkty a metody
robotický vysavač, robotický mop, hybridní 2v1 robot, Neato, Everybot, rotující utěrky, magnetická páska, vypůjčka zdarma, slevové kódy ModryKonikUzNemusiVysavat, ModryKonikUzNemusiVytirat, ředěný eko Jar
Místa a osoby
žádné
U nás asi vysavač .....zametám po dětech snad pořád 😃 vytírám večer až spí tak je to šup šup..... ale to zametání je moje noční můra
já bych nejvíce využila vysavač, máme dřevěné podlahy a hlavně v kuchyni je denně nános drobečků. Navíc máme v domě psi a na botách si neustále do bytu přinášíme chlupy, takže vysavač by mi úklid jednoznačně usnadnil 🙂
Uz se vyrabi kombinace,takze dva v jednom idealne 🙂 Mame vysavac a nemohu si vynachvalit 🙂
U mně vysavač, protože máme podlahové topení a to si s jakymkoliv elektronickym mopem moc nerozumí...
No tak u nás bych využila na 100% oba dva. Všude dlažba nebo plovoucí podlaha a k tomu kočka a pes, kteří normálně chodí do baráku a ven. Teď je ještě období kdy strašně pouští chlupy. Takže zametání a vysávání a vytírání u nás probíhá každý den.
Robotický vysavač už doma máme a jsem za něj ráda, ikdyž teď co mám dítě, tak robot jezdí jen v patře a dole v obýváku, kde má malá většinou věcí (hraček), vysávám raději ručně, jelikož je to rychlejší. Aktuálně bych hooodně uvítala robotický mop (chápu správně, že vytírá podlahu?), protože na vytírání není moc čas a je to opravdu potřeba a navíc máme všude dlažbu či vinyl.
Máme doma koberce, dlažbu i parkety. Vytírání stihnu sama do 5 minut, vysávání trvá déle. Máme docela velký byt a malé děti = všude nadrobeno, takže bych rozhodně brala vysavač. Ale zase na druhou stranu, vysává manžel..🙂
Než se narodil syn, neuvažovala jsem o těchto hračka, teď bych určitě využila vysavač. Mohla být trávit čas efektivněji, navíc by měl malý o zábavu postaráno, takže bych si i uvařila v relativně krátkém čase🙂 Brzy se nám narodí holčička a věřím, že budu uvažovati o mopu🙂
Idealne oba. Hlavne ale vysavac. Mam pejska, kocicky a miminko, takze denne luxuji a vytiram, nekdy i 2x a je to zrout casu a unavne. To bych si opravdu prala vic nez novou kabelku a saty😉 a byla bych prestastna. Ale z rodicaku na kvalitni robovysavac neusetrim, tak nezbyva, nez vysavat a vytirat ruco👶🐈🐩🐈
rozhodně vysavač. Vysávám mnohem častěji než vytírám a navíc vysávat jde i lino, vytírat koberec těžko:D
ani jedno, aby mi tu neco huceli hodiny, kdyz to muzu mit hotove za 10 minut..
@anniesfibis u nás by vysavač jel každý den po odchodu do práce a do školy, konečně by doma nebyly závěje bordelu na zemi. Ale nevím jak by si poradil s ležícími předměty (boty, tašky, batohy, oblečení....). No pokud by to nežral a jen objížděl, tak bych to brala!
@konidana neporadil..ja denne vysavam nebo zametam...mam 6 psu, by zesileli, kdyby jim tam robot jezdil..mrla jsem ho pred 10 lety...kram do baraku a neda se srovnat s vysavacem
Mě by právě asi nejvíc taky vyhovovala kombinace. Prý existuje vysavač, který když "najde" skvrnu na podlaze, tak ji vyčistí. Popravdě doma nejčastěji zametám... neustále jsou u nás drobky. Ale koberce nikde nemám... takže asi nějaký "kombiňák"? :D
Vysavac by bodl.
Dite se uci jist samo a co po ni vzdycky zustane na zemi, to by jeden neveril.
U nás by se uplatnili oba,jej to by pak bylo hned min prace,ale kdybych si mela vybrat tak spis ten vysavač nebo kombinovaný.
hodilo by se oboje 🙂 ale pokud bych musela volit jedno, tak vysavač 🙂 děti věčně drobí krekry a papoušek odhazuje zrníčka, takže přeci jen je zapotřebí častěji. jo, hodně by mi pomohl 🙂
@mates_neato Roboticky vysavač je výborna věc. Ale spíš pro lidi bez dětí, protože nám se nedaří udržet podlahu bez hraček, na kterých se vysavač obvykle zasekne. Na drobky pod stolem apod. je vsak ideální - vyleze, když nejsme doma, uklidí a zaleze do domečku.
Na vytírání me nejvíc štve manipulace s vodou a tomu se člověk s robotem stejne nevyhne, tak za mě žádný přínos..
Potřebovala bych kombinaci obou dvou🙂) Ale pokud mám vybrat jen jeden tak ten vysavač🙂 Mám pocit, že někdo za mnou tajně zase dělá binec, jinak to není možné. Doma topíme jen krbem, takže 1/2roku máme doma vysavač pořád v pozoru..


Nejspíš oba.... Doma máme jak koberce tak plovoučku. Takže jestli doopravdy usnadní práci, brala bych oba pomocniky. 😎😉 Nikol