Od kdy vám spí děti ve své velké posteli?

favla
3. led 2019

Přemýšlím, že bych dcerku (14m) dala spát už do vlastní velké postele, doteď spala v postýlce. Jenže ze spaní hodně cestuje. Máte prosím nějaké fígle jak zabránit pádu dolů? Děkuji 🙂

mikiva
3. led 2019

Cca v 1,5 roce jsme odendali z detske postylky predni stranu a koupili zabranu v Ikea. Ted ve 2 letech dostal "velkou" postel - ale porad se zabranou a je i nozso nez klasicla postel - kupovali jsme tady https://www.max-i.cz

kittyy17
3. led 2019

Cca 22 měsíců oba kluci. Normální postel se zábranou, že začátku jsem se bála, nespadli ani jednou

palacinka_marmeladova
3. led 2019

Přesunuli jsme dvouleťáka do svojí postele před vánoci.Dvakrát z ní slítnul a od té doby nepadá.Kupovali jsme postel z ikea a zábrana byla beznadějně vyprodaná.No,nějak si poradil i bez ní.Asi tři týdny měl na zemi naházené deky,polštáře aby nepadal na tvrdou zem a v poho.Zvyknul si necestovat.

makronka222
3. led 2019

OD roka a pul, kdy tu malou zacala prelejzat. DO 3 tam spala rada, ted leze k nam :D

konidana
3. led 2019

Starší byla od 1,5r r do 3 let na polorozložené pohovce, pak na palandu nahoru, mladší v roce na palandu dolů (velká postel bez zvláštních zábran). Nikam nepadali.

Naše malá šla cca 2 roky a 2 měsíce. 😉 Spadla asi 3x s tím, že přeskočila zábranu. Též se hodně točí, hodně cestuje😉🤔 vždy hned zase usnula. Sice chvíli plakala ale dobrý. Máme radši vedle postele nějaky polštáře😉 a stolek jsem dala dál😉 naučila se po spaní vylézt a přijít což je taky fajn🙂

lucie01
3. led 2019

@favla prcek měl 2,5 jak šel do velké postele, kupovali jsme v IKEi a da se rozložit na dvoulůžko, tak jsme to rozlozili a spí tak do teď... rád se rozvaluje 😁 U klasické postele bych to řešila zabranou

kittyy17
3. led 2019

Mě v pěti letech běžné nacházeli pod postelí ráno. Prý jsem spadla, ani se nevzbudila 😁

preiba
3. led 2019

Od dvou let necelých asi a spí v normální velké posteli 90x200 a dá se koupit zábrana, která se později dá sundat. 🙂

urtica
3. led 2019

Cca od dvou let spí na matraci jen na vyvýšeném roštu a se zábranou, normální postel budeme kupovat až teď (budou jí 4), též se zábranou. Cestuje hodně, bez zábrany by byla na zemi každou noc.

favla
autor
3. led 2019

Na postel jsme koupili zábranu v ikea, ale přijde mi moc nízká, potřebovala by tak 3 na sebe😂

leniczka23
3. led 2019

Je mu 5 a ve svoji sice usina, ale k nam chodi kazdou noc😁

vercik83
3. led 2019

My ve 3 letech a to byla obřik

palacinka_marmeladova
3. led 2019

@leniczka23 Taky tak.A je někdy tak potichoučku,že se o něm dozvím až ráno 😂

jipe
3. led 2019

cca v roce, vedle postele jse měla dlouho nafukovací matraci, padal relativně dost, ted má tři a už dávno ok

leniczka23
3. led 2019

@palacinka_marmeladova a me to vubec neva..nam ted pribude dalsi prirustek a misto tlaku na jednicku at spi ve svoji porizujeme 3m postel at tam muzem spat vsichni😊 snad do 18 bude ve svoji🤣

kata267
3. led 2019

@favla v roce sla mala do.pokojiku do sve velke postele, ma 160x200 takze tam.muzem v pripade potreby spat I bez problemu s ni, v pulce postele jsem smotala perinu jako.hradbu a nikdy mi nespadla a to opravdu dost cestuje

palacinka_marmeladova
4. led 2019

@leniczka23 Taky čekáme druhé,a je mi jasný,že budeme chrápat všichni dohromady.Nevadí mi to,syn spal se mnou od narození.Přijde mi divný,když se vzbudím a spí u sebe 😁

kittyy17
4. led 2019

U nás společné spaní nešlo. Syn se pořád budil, lezl po mě a byl v jednu ráno vyspany. v postýlce spal celou noc, občas se vzbudil na mlíko, a když jsme šli z ložnice na gauč, přestal se v noci budit.
Každému dítěti vyhovuje něco jiného
Teď ve 4,5 letech ho nevzbudí nic, ani řvoucí brácha, a ranní buzeni a vstávání do školky je peklo.

palacinka_marmeladova
4. led 2019

@kittyy17 No,já byla v noci líná vstávat na kojení a pak už tam nějak zůstal až doteď vlastně.Ale známá má stejnou zkušenost,dohromady se nevyspal nikdo.Doufám,že s druhým to problém nebude,postýlku jednak už do pokoje nemám kam nacpat,druhak je někde zabordelená.Nicméně tohle je téma na jinou diskuzi ;)

kittyy17
4. led 2019

@palacinka_marmeladova já jen zdůrazňuji, že každé dítě je originál a má jiné potřeby. Kamarádka spí dohromady v ložnici s pětiletým a dvouletým, manžela vystehovala do pokojíku, a jsou spokojeni všichni.
Takže otázka, kdy dát dítě do velké postele, pripadne do vlastního pokojíčku, nemá jasnou odpověď. Záleží na dítěti..
Moje šéfová třeba nechápe, že s jedním dítětem nám byl byt 2+1 malý. Ona měla 3 děti v 1+1 a vyspali se všichni.