Citlivá kůže v intimní oblasti, odřeniny, opruzeniny

littlestrawberry
4. led 2019

Ahoj. Jsem teď docela zoufalá. Poslední dobou mi přijde, že mám hrozně citlivou kůži v intimní oblasti. Před necelým měsícem při menstruaci jsem zrovna byla nemocná a tak jsem skoro celý den ležela v posteli. A jak jsem tak ležela a potila se, protože jsem měla teploty, tam dole jsem se zpotila taky. A po 2 dnech v místech, kde se okraje vložky dotýkaly kůže (jakoby vnitřní strana půlek, ale blíž ke genitálu) se mi vytvořil nejdřív na jedné straně a potom i na druhé straně takový jakoby pupínek, který pak začal mokvat a zvětšovat se, docela to štípalo a bylo to nepříjemné hlavně na sezení, a měla jsem to tam skoro 14 dní, než to zmizelo. Mazala jsem to Sudocremem a potom i takovou antibiotickou mastičkou. Teď tam mám jizvy tak 2,5x2 cm... Pár dní předtím jsem měla opruzeninu v třísle, když jsem jeden den měla zařízlé kalhotky. Taky jsem nedávno měla malou opruzeninu mezi půlkami a ta se mi udělala po cvičení v posilovně, když jsem cvičila na zadek a u toho se mi zařezávaly kalhotky a samozřejmě jsem se i zpotila. No a dnes se mi něco podobného, co jsem měla asi z těch vložek, udělalo na pravém stehně na vnitřní straně. Chodím na praxe do nemocnice a tam nosíme jako uniformu "šaty", a včera mi bylo dopoledne docela horko, pořád jsem běhala po oddělení a jak se mi ty stehna asi třely o sebe, tak se mi tam udělal zase takový malinký pupínek, kterého jsem si všimla včera večer. No a dnes mě na něj v nemocnici upozornilo štípání při chůzi a když jsem šla na záchod a podívala jsem se na to stehno, už měl na povrchu sedřenou tu kůžičku a začínal mokvat... Takže jsem to doma hned namazala a jsem zvědavá, co bude dál. Myslíte, že bych s tím měla radši zajít k lékaři, nebo je to prostě normální a občas se to stane? Nejsem tlustá a ani se nadměrně nepotím a nikdy předtím se mi nic podobného nedělo. Proto se toho bojím...

sudylichozrout
4. led 2019

@littlestrawberry z meho laickeho pohledu by to mohlo byt mozna nejakym hormonalnim vykyvem, ktery zpusobuje vyssi potivost, pripadne nejaka infekce a nebo blbe pradlo. Nebo kombinace vyse uvedeneho. Take netrpim nadvahou, ale obcas se blbe zpotim a udelaji se mi v trislech pupinky, ktere pali. Jinak na stehna, kdyz budes v satech ci sukni bez puncoch, zkus obycejny tuhy deodorant, treba Niveu. Mne to pomahalo v lete, kdyz jsem mela saty.

jennyska
9. led 2019

Ahoj @littlestrawberry zkus se optat i naší Pavly v Poradně o ekzémech, alergiích aj. zdrav.otázkách https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn... Poradny jsou u nás zdarma a anonymní a myslím si, že právě tady najdeš velmi dobrou radu i odpověď na svou otázku 🙂

Měj se krásně!
Jennyska
Modrý koník team