Dovolená v Řecku, naočkovat 20m dítě proti žloutence A?

wendak
13. kvě 2015

ahoj holky, mám na vás dotaz, ohledně očkování na dovolenou. máme malou 20m a řešíme zda naočkovat proti žloutence typu A. zda to není do Řecka zbytečné.. děkuji za info

lennus
13. kvě 2015

Ja nejsem velky fanda ockovani, takze nic navic bych nedavala, zvlast po Evrope a pokud jedete do slusneho hotelu a budes dbat na hygienu, neni co resit. Je to nemoc spinavych rukou.

lucieandrlova
14. kvě 2015

Já myslím, že to není o Řecku, ale o kvalitě hotelu a chování dítěte (hlídat, aby zbytečně nic neolizovalo...). Když je hotel kvalitní a dítě zbytečně nic necpe pořád do pusy a před jídlem mu utřete ruce vlhčenými ubrousky nebo antibakteriálním gelem pro děti, tak to přežije...(pokud nepůjdou umýt ruce).
Žloutenku může chytit i u nás.
Dcera byla poprvé u moře ve 14 měsících na Krétě a potom na Korfu, v Portugalsku, Zakynthose, Rhodosu a nikdy nic nechytla...
To jako větší prasátko mi přijde teď doma a ve 3,5 letech už neposlouchá a olizuje vše dál... Takže já to očkování naopak zvažuji teprve až teď...
Jinak bych určitě neočkovala před dovolenou... Může to rozhodit organismus a nakonec neodjedete. Z nepovinných očkování jsme očkovali meningokoka a to po dovolené, kdy byla zrekreovaná a v pohodě... Meningokoka nám navíc doporučila pediatrička právě kvůli cestování - nebezpečí na letištích apod. Ale nevím, jestli není brzy. My jsme očkovali až před 3 rokem a po povinné "slavné" trojvakcíně...
Když tak to převeďte na diskuzi nebo napište do IP.

blanka.k
14. kvě 2015

Jeli jsme do Řecka ve 2letech věku syna a naočkovaný nebyl. Jak píše @lucieandrlova je to o chování dítěte.... takže já jsem naočkovala syna o pár měsíců později, neb neustále něco olizoval, vč.tyčí v MHD, okýnek ve vlaku (neřídím, takže jezdím opravdu často), když byl mimino , tak mi na něj sáhl houmlesák v MHD.... Pořád jsem si říkala, že konečně z toho "vyroste", ale bylo to horší a horší. Očkování nelituju, oslavil 5.narozky a "prasátko" je pořád, jen už se dost špatně hlídá, aby pořád něco neosahával 😅
Takže pokud to nevyužijete i jinde (cestování do zemí, kde je větší riziko, časté cestování MHD, výletování bez možnosti se pořádně umýt atd.),tak bych to rozhodně nedávala 😉

iluss
14. kvě 2015

My jsme také byli v Řecku s naší tenkrát čerstvě dvouletou dcekou a žádné očkování navíc neměla. Podle mě je to do těchto míst zbytečné. Očkovala bych do Egypta, Tunisu apod. Ale po Evropě je to zbytečné.

erikamaj
Odpověď byla odstraněná
Zobraz