"Propadlé" břicho po porodu

nikoulinka
26. dub 2018

Ahoj maminky. Chci se zeptat. Jsem po druhém porodu. U prvního jsem se s tím nesetkala a strejda Google nic nenašel :D. Rodila jsem 15.4. Takže minulý týden. Nicméně vcera jsem si všimla, ze od pupku dolů, se mi bricho jakoby propadá. Zustalo mi jeate nejake brisko, ale nic velkého. Smerem k pupku mám jakoby kopecek, a od pupku dolu, na stredu, se mi udelal jakoby ďolik. Snad chapete, jak to myslim. Bricho neboli, porod byl relativne bez komplikací (jen komprese pupecniku). Dolik jese vetsi, kdyz si lehnu, ale je okem viditelny i pres tricko, kdyz stojim. Setkala jste se s tim neltera? Dekuji za postrehy

maaadar
26. dub 2018

Muze to byt rozestup brisnich svalu (diastaza). Zkus to hodit do googlu 🙂

dora13
26. dub 2018

Taky tipuju diastazu. Lehni si na zada, pokrc kolena a zvedni hlavu a zkus, jestli kolem toho pupiku i nad nim nahmatas diru. Pokud ti proste prsty zajedou do tela, tak je tam rozestup brisnich svalu a je treba posilovat sikme brisni svaly, idealne pod dohledem fyzioterapeuta🙂

zlorenka
26. dub 2018

Doplnim ze zacit cvicit az po sestinedeli, idealne az to schvali doktor a konzultovat cviky, jinak si ten rozestup jeste zhorsi. 🙂

nikoulinka
autor
26. dub 2018

Koukala jsem teda na tu diastazu. Podle popisu to uplne nesedi. Jamu sice mam, ale ne kolem pupku (i kdyz si lehnu na ty zada). Mam ji jen od pupku dolu. Nevim, mozna se ta jama jeste zhorsi a postoupi to kolem celeho pupku. Snad ale teda ne. Protoze jak koukám, tak ta diastaza je celkem beh.na dlouhou trat...

dora13
26. dub 2018

@nikoulinka od pupku dolu je to tez diastaza, ty svaly jdou celym brichem. A beh na dlouhou trat to je, ja jsem dva roky po druhem porodu, cvicim poctive a porad ji malinkou mam... Po porodu jsem mela na ctyri prsty, ted mam tak na spicku jednoho.

nikoulinka
autor
26. dub 2018

@dora13 no pekne... to se mam vazne na co tesit... jako je to naštěstí "jen" estetická vada, ale co si budeme povídat, jsme prece jen ženské, a chceme nejak vypadat...

dora13
26. dub 2018

@nikoulinka no to teda neni🙂 oslabeny stred tela zpusobuje bolesti zad, mnohem vetsi pravdepodobnost kyly, je to prave i zdravotni problem a ne uplne zanedbatelny. I proto se to resi s fyzioterapeutem.

nikoulinka
autor
26. dub 2018

@dora13 takže každopádně konzultovat i s mudr.? U nas v rodine timto nikdo neprošel, tak je to pro me spanelska vesnice 😃

dora13
26. dub 2018

@nikoulinka urcite. A hlavne se objednat na fyzioterapii, tam te nauci, jak cvicit, ty cviky jsou jednoduchy, ale je extremne dulezite je delat spravne, aby byly efektivni, takze je potreba to videt. Kazdopadne s tim pockej po sestinedeli, ted jen posiluj panevni dno🙂

nikoulinka
autor
26. dub 2018

@dora13 na konec sestinedeli kazdopadne pockam. Drive se k mudr stejne nechystam. Kazdopadne moc dekuji za objasneni.