Břicho při druhém těhotenství. Kdy jste si všimly, že vám leze?

5. bře 2024

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, kdy jste si všimli, že vám leze břicho při druhém těhu?? Já jsem teď 4+1 a poslední dva dny mě strašně tlačí břicho a dneska jsem si všimla, že pod pupíkem mám normálně takovou pevnou velkou fazoli a když jsem víc v zápřahu, tak závěsné a bolí mě břicho jak při ms. Je možné, že už se začala zvětšovat deloha? Já osobně nemám na břiše teď moc tuk, takže je vidět vesměs každá změna. Četla jsem, že holky klidně v 6tt už měli viditelné bříško. Jaké máte zkušenosti vy? Díky

lenerka1
5. bře 2024

Druhé si nepamatuju, ale u třetího mě tlačily kalhoty dřív, než jsem měla pozitivní test a nemohla jsem se dočkat Vánoc, až to oznámíme rodině a obleču si těhotenské kalhoty, to byl cca 6tt. Ale spíš než zvětšené děloze jsem to přičítala většímu prokrvení a tudíž i větší citlivosti, ale já mám slušný 5-6 měsíc i jako netěhotná 🙂. Pocit jako na ms jsem měla ve všech třech těhotenstvích, je to běžné.

anniej
6. bře 2024

4+1? To se ti děloha ještě fakt nezvětšuje, však se to sotva zavrtalo. Máš ten spodek prokrvený, ne zvětšený. Při druhém ti břicho vykoukne sice dřív, ale určitě ne když má plod teprv sotva 2mm.

miryp
6. bře 2024

Podívala jsem se na fotky a ještě při ukončeném prvním měsíci nebylo vidět vůbec nic.

anonymmm88
7. bře 2024

U druhého me začalo pnout břicho v 8tydnu. Ale druhého těhotenství jsem začínala s vyšší váhou než první.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru