Zvětšené uzlinky 2 měsíčního syna. Je to něco vážného?

jenjanka
6. kvě 2008

Ahojte,mate někdo skušenosti s zvětšenyma uzlinama?Muj 2měsični syn ma zvětšene uzliny na krku,na hlavičče a největši ma za ouškem 1cm velkou,poraďte prosim,mam strach že je to něco važneho.Nemocny nebyl

majaaita
6. kvě 2008

Jenjanko, Jirka to má taky, má teda jednu vzadu na krku, je vidět aj normálně u nějakýho pohybu. Doktorka viděla, prý stačí sledovat, že se to nezvětšuje, jinak je to normální. 🙂

jenjanka
autor
6. kvě 2008

No ale to mate jen jednu,my jich maji vic,tak mě to stresuje ☹

majaaita
6. kvě 2008

Jenjanko, tak to ukaž doktorce a ona ti řekne, jestli je to třeba reakce na očkování, nebo jeslti to nic není.

jenjanka
autor
6. kvě 2008

no pravě že jsme to doktorovi ukazali ale on je divny on nic nikdy neřeší,dal nam antibiotika ale nic nepomohlo,on už to ma asi tak přes měsíc tak asi z očkovani to nebude

majaaita
7. kvě 2008

Jenjanko, tak to je fakt divný doktor, když vám dal hnedka antibiotika. Asi bych uvažovala o změně doktora. 😒

jenjanka
autor
7. kvě 2008

No už jsem taky nad tím uvažovala,asi pujdu jinam.A jak dlouho to ma tvuj kluk?

majaaita
7. kvě 2008

Jenjanko, všimla jsem si toho cca v půl roce. Takže půl roku určitě. Nemizí, nezvětšuje se, necestuje, tak neřešíme.

jenjanka
autor
8. kvě 2008

tak vidim že tu asi nema nikdo problemy z uzlinkama

aponchie
8. kvě 2008

ja mela ,ale u sebe 😒 nevim jestli je to u deti stejny

lilak5
9. kvě 2008

Ahoj tak můj syn měl asi v roce zvětšenou uzlinku na krku pod pravym uchem, tenkrát byl poštípanej na hlavě od komára, takže mi MUDr. řekla, že je to od toho. Zmizelo mu to asi za dva měsíce, ale všimla jsem si, že když byl nachlazenej, tak se mu uzlinky na krku pokaždý trošku zvětšily. Prý je to normální reakce a některý děti to tak prostě maj. Je to jakoby obranná reakce těla na cokoliv. No a asi ve 3 letech se mu zase hodně zvětšily z ničeho nic,měl tam vyloženě boule, takže dostal antibiotika, ale moc nezabraly, brali mu i krev a měl trochu zvýšenou sedimentaci, naklusali jsme na ORL. Nejprve nám řekli, že mu uzlinku operativně odstraní a pošlou na rozbory, nijak ho už nevyšetřovali, tak jsme ještě zkusili jinýho doktora a ten Honzíkovi udělal výtěry z krku a poslal nás i na ultrazvuk a zjistilo se, že má streptokoka typu C a ještě ńákou bakterii ( nepamatuju si název, ale byl proti tomu očkovanej ), nasadili antibiotika přímo na to a za 14 dní se uzlinky zmenšily. Dneska když mu prohmatnu krk, tak jsou na pohmat cítit. Jinde je nikdy zvětšený neměl, jen na tom krku. Jo a doktor na ORL řikal, že uzlinka zvětšená do 1 cm je v pohodě, jen se musí hlídat.
🙂 Moje kamarádka má dceru, je jí už 12 let a taky na to odmala trpí - při jakýkoliv nemoci se jí hned uzliny zvětšej prej docela dost, takže raději chodí 1x do roka na odběry krve. A ještě jedna kámoška to měla taky a nahmatá si je i teď ve 30-ti letech. Takže jenjanka - určitě to nic nebude, chce to jen hlídat.

johanda
9. kvě 2008

jenjanka, já mám uzliny zvětšené od dětství při každé rýmě a moje dcera to bohužel zdědila, takže při infekcích má chudák uzliny jako tenisáky. Je důležité zjistit, jestli netrpí nějakou skrytou infekcí . dr, by měla udělt stěry a když tak nasadit ATB

jenjanka
autor
9. kvě 2008

Děkuji za to že jste napsali vaše zkušenosti,my jsme ATB měli a nepomohli,uzlinky ma už delši dobu přes měsic,doktor udělal krevni obraz ten je dobry,takže žadny zanět tam neni,tak netušim proč je ma zvětšene proto mam strach.nějaky duvod to přece musi mít,a kdyby měl nějakou infekci tak ta by se nějak projevila ne?nemocny nebyl ani teploty neměl

dygab
10. kvě 2008

Ahoj, ještě by to mhla být reakce na TBC, kterou jstedostali v porodnici.

jenjanka
autor
10. kvě 2008

Taky jsem uvažovala jestli by to nemohlo byt stoho TBC ale to přece byva zvětšene pod paži když je to s toho očkovani ne?

ina.b
12. kvě 2008

Naše malá má spoustu uzlinek za krčkem a vzadu na hlavičce. Ukazovala jsem to doktorce a říkala, že je to prý normální...