Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

skrecko
21. kvě 2010

Dobre ranko kocky!
Vsetkym napisem IP.
A ten dazd je uz otravny 😒

skrecko
21. kvě 2010

no IP odoslane, dufam kazdej 😵 a teraz "bek tu vork, bos is hir" 🙄

monasek84
21. kvě 2010

ahojte 🙂 snazim se zalozit tu soukr. disk. ale haze mi to chybu,tak musime chvilku pockat 😉

iriel
21. kvě 2010

moni - presne 🙂) Koukam, ze to delame paralelne... 😀

monasek84
21. kvě 2010

iriel: tak zaloz ty 🙂 ja uz to zkouset nebudu 😀

skrecko
21. kvě 2010

cau kocky, ja som sa do toho radsej ani nepustala 😀

ando
21. kvě 2010

Ahojky, holky jak chcete můžeme klidně zůstat i u současnýho stavu 🙂 , nelamte to přes koleno.... jen budu muset víc maskovat... stejně když někdo v práci zjistí přezdívku tak si mě pak v hledání zjistí jaký témata jsem navštěvovala ☹ .....já se přizpůsobím jakémukoliv stavu...

ando
21. kvě 2010

tak poslední rest.....
v úterý jsem byla na konzultaci a vyšetření v CARu já..... při naší první návštěvě jsem totiž začala zrovna menstruovat.... z naší první návštěvy jsme byli s MM celkem rozpačitý, protože jsme na trefili na doktora který nám úplně nesedl a byl úplně mimo, tak když jsem se teď objednávala tak jsem chtěla kohokoliv jiného..... šla jsem k paní doktorce musím říct, že stejná spokojenost a nadšení jako měl manžel z androloga.... fakt skvělá.... vše jsme probrali, odpovídala na všechny mé otázky, vyšetřila mě ultrazvukem, odebrala stěry, omluvila se za kolegu, který mi sice odebral krev poslal na HP ale druhou zkumavku už neposlal na imuno, takže mi museli znovu brát krev.......
taky jsem se jí zeptala na téma PGD a na rovinu mi řekla že v našem případě je to zbytečný a nemá to logiku......
výsledky z mojí genetiky tam ještě neměli

ando
21. kvě 2010

byla jsem přerušena tak pokračování....
výsledky z genetiky ještě neměli, ale protože se mi telefonicky neozvali ( to mělo znamenat, že mě chtějí přímo do laborky na konzultaci), tak je OK....
domluvili jsme se že tedy čekáme na operaci a už jsme zažádali o schválení IVF a o léky od zdravotní pojišťovny, tudíž v nejbližší době to rozjedem 😵 ....
Iriel má na tebe dotaz...... bereš listovku? nebo i něco dalšího? nevím , jestli už s tím začít teď......

ando
21. kvě 2010

jo a klidně se na cokoliv ptejte, asi jsem něco zapomněla napsat...... ráda odpovím na všechny dotazy 🙂

cvernito
21. kvě 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 ahojte neviem ci si na mna pametate dlhi som tu nebola,,,,chcela som sa spytat ci ste uz niektora poculi a cviceniach ludmily mojzisovej? ze vraj pomahaju pri zlom spermiograme a chcem sa spyatat ci niektora z vas to uz cvicil?

ando
22. kvě 2010

Ahojky cvernito,
já jsem se k holčinám odtud přidala přednedávnem 🙂
o cvičení od paní Mojžíšový vím, ale teda netušila jsem , že by to mělo pomoci i při špatném spermiogramu ( kor azoospermii).... Mojžíšovku cvičí ženy, které mají potíže s páteří, mají uhnutou kostrč, hůř uloženu dělohu .... toto cvičení by mělo odblokovávat a posilovat pánevní a břišní svaly a tím pomoci otěhotnění. Nevím o tom že by ji cvičili muži..
Možná pár opravdu otěhotní.... ale určitě to nebude tím, že by se zlepšil spermiogram cvičením..... to je můj názor a jestli to tak není, ráda se poučím

cvernito
22. kvě 2010

🙂 ahoj ando,,,ja som uz o tejto metode pocula ,,,a cvicia ju aj muzi hovorila som s ty aj s lekarom a mam aj knihuod ludmiy mojzisovej s cvikmi a pise sa tam ze to pomaha pri patologickom spermiograme aale z enajme tieto cviky pomahaju pri oligospermii ,,no neviem ci aj pri azoospermii to tam nie je napisane a su tam aj vysledky ,,ze vraj to fakt pomaha niektorym,,biem ,ze nie vsetkym.

ando
22. kvě 2010

to souhlasím, ale oligozoospermie se dá "relativně" dobře změnit na normál změnou návyků .... přestat kouřit, omezit alkohol, zdravě jíst, nesaunovat, ne horké koupele, ne těsné oblečení, mít pohyb atd..... takže už tím že muži cvičí ať Mojžíšovku nebo něco jiného se jim po určité době může zlepšit spermio.... jo jo myslím, že píšou 37%

no cvernitko, u mýho chlapa to určo nepomůžu takže ho do toho honit nebudu, už takhle je to pro něj těžký období
ale paní Mojžíšová byla fakt machr a za to co dokázala a nyní se používá by měla dostat metál.....o jejím cvičení budu uvažovat pokud mě porodem neopustí bolestivá menstruace, ale v tuto chvíli je pro mě přednější brzké otěhotnění 😅

cverni a vy máte špatný spermiogram? jak moc? a tvůj muž bude cvičit nebo odmítá?

cvernito
22. kvě 2010

🙂 🙂 🙂 my to mame strasne tazke ako skoro kazdy na tejto stranke.Mojmu manzelovi povedali ze nema ziadne spermie ze nema testosteron ze 99 percent nebudeme mat deti.Takze si vies predstavit ,ze ma to poriadne vzalo.Teraz som prisla zo Slovenska naspet do Anglicka nas androlog na Slovensku nam povedal ze vysledky sa nam zlepsili ze uz sa mu zvysil aj testosteron ale caka nas este dha cesta neviem chcem manzelovi pomoct hocicim citam vsetku moznu literaturu som tu na nete a citam co sa da a by som vedela ako nam mozem pomoct .No takze s nami je to asi taka a co ty?

ando
22. kvě 2010

máš pravdu v téhle diskuzi to má každý těžké 😖
a manžel tedy užívá hormonální léčbu? je skvělé že se Vám to lepší a máte nějaké dobré zprávy a určo doputujete ke úspěchu i když to bude za delší dobu.....stojí to za všechny strasti co na cestě čekají
My? no od podzimka jen a jen horší zprávy, tak doufám, že nějaká dobrá už na nás vykoukne.... víc ti napíši v IP ju?

monasek84
24. kvě 2010

ando: fiiiiiha, tak nezbyva nez drzet pesti 🙂 konecne se nam to v te particce zacina hybat, to je super 🙂

iriel
24. kvě 2010

Ando - listovku beru, i Dr. se nekolikrat ujistovala, jestli ji beru, takze pokracuju dal...
Ja jsem z nasi doktorky nejaka prepadla, v patek mi rekla, ze stimulovat se budu Gonalem, tak jsem se zeptala, jaky je rozdil mezi Gonalem a Puregonem a ona na me uplne vyjela, ze jestli chci Puregon, tak mi ho klidne da, ze ona nema prece zadny zajem na tom mi doporucovat konkretni hormon, at si teda vyberu sama, zjevne tomu rozumim a blabla... a prakticky mi ten rozdil vubec nerekla. :-/

deniiiii
24. kvě 2010

ando: pridavam se k Monaskovi, uz si nepamatuju, co bylo pricinou vasi azoo?

skrecko
24. kvě 2010

cvernito: ako to, ze sa zlepsil tvojmu M testosteron? Bral nejake lieky? Ake mal hodnoty pred a po?
No a to cvicenie poznam, ale neverim, ze muzovi s azoo by mohlo pomoct. Drzim vam palce, nezufajtek, drzte sa, nie ste sami!!! 😉

iriel: to sand nie je pravda. Ja mam taky pocit obcas, ze ti doktori su uplne nanic. Keby sme sa naucili este operovat, tak si asi pomozeme same. Ja mam tiez vela skusenosti s tym, ze ked sa nieco opytas reaguju podrazdene a odpoved ti nakoniec ani nedaju. 😠

ando
24. kvě 2010

díky Iriel.... začnu další mentruací listovku brát. Taky mi gynekolog před lety doporučil střídat listovku s jodem, tak snad ještě ty zásoby vyhrabu.
Taky nechápu jakým principem volí ty hormony a moc by mě to zajímalo 😕 mě doktorka zažádala o puregon + orgalutran a nic mi k tomu neříkala jen že budu doplácet 4000,- v hotovosti... to je hloupý, neměla by se dr. urážet a měla ti vše vysvětlit, oni se pak bojí když se zdá že to máš nastudovaný či to znáš. Měli by být rádi, že mají pacienty kteří se zajímají....

deniiii MM měl ve 12 letech úraz a musel až do loňska brát každodenně kortidoidovou mast, tím se prý zastavil vývoj varlat, ty jsou o 1/2 menší.... kdyžtak Ti víc napíšu v IP

cvernito
24. kvě 2010

🙂 skerecko.no mazelovi sa zzvysil testoseron po injekciach nebido 1000 teraz je to uz omnoho lepsie zo zaciatku nemal ziadne hodnoty testosteronu a teraz izh ma ale este to nie tolko kolko by sme potrebovali,ale som rada aj za to ,ze sa to zlepsilo mozno este po jednej injekciy ti bude v poriadku.
no ani ja asi neverim ze pri azoospermiach to moze pomoct,ale je to sanca aspon pre tych ktory trpia oligo....

skrecko
25. kvě 2010

cvernito, a kto mu daval tie injekcie? Tu na Slovensku? Nevies nahodou hodnoty? My mame volny TST 6, celkovy mame este v norme, ale pre nas je zaujimavy ten volny.

monasek84
25. kvě 2010

cvernito, skrecko: MM taky dostaval NEBIDO, pul roku. Ted cca 5 mesicu nedostal, tak cekame na HP, jestli telo nejak naskocilo a umoudrilo se...

cvernito
25. kvě 2010

🙂 ahojte holky nas ani neinformovali ze je celkovy a volnu testosteron.proste nam povedali ,ze nema ziadnu testosteron v tele ze v puberte musel onho asi prist.A manzelovi to picha androlog na slovensku,,,,a vravel nam ze sa zvisil ,ze asi este po jednej injekcii to uz bude v normale,,lenze ja neviem ,ze ak manzel bude mat ten hormon v normale ci sa mu ,zacnu tvorit spermijky. A SUHLASIM BOLA SOM DOMA A J TU U LEKARA A KED SA ICH CHCEM NIECO SPYTAT,TAK MI NEODPOVEDAJU ALEBO CIVIA ,NA MAN ZE ODKIAL VIEM O TOM TAK VELA .

skrecko
26. kvě 2010

cvernito, to sa mi nejak nezda, ze by nemal TST, moze ho mat znizeny, ale ze by nemal ziadny, to asi nie. Ved aj zeny maju TST. U chlapov sa vytvara v nadoblickach a v semennikoch. My mame celkovy TST v norme, ale ten volny velmi nizky.
Skus si nabuduce vypytat vysledky, to je dolezite aj keby ste isli dalsim lekarom. A mas na ne narok, su tvoje, nie lekarove.
A ku ktoremu andrologovi chodi tvoj muz?
U doktorov sa nenechaj odbit a len sa vela pytaj, uz vela krat sa nam osvedcilo, ze co si nevydupes to nemas.

cvernito
26. kvě 2010

🙂 ahoj skrecko .ja viem ,mas pravdu ale naozaj nam povedali ze nema ziaden testosteron pisem len to ,co povedali mne takze preto nam povedali,ze nikdy nebudeme mat deti,ale dakujem za informaciu nabuduce sa hned nasho lekara spytam.Chodime k andrologovi do popradu vola sa doktor pilar.fakt ma to henva,ze ak sa pytam doktorov ,nechcu mi odpovedat. a tvoj manzel ma podobnu doagnozu ako moj a ake mate sance ,ze otehotnies?

skrecko
27. kvě 2010

cvernito, my mame zvysene hodnoty FSH a LH, nizky volny testosteron a zmensene semenniky. Zatial nam traja lekari povedali, ze pravdepodobne sa spermie nenajdu. Ale sme v stadiu, ze vymyslam dalsie vysetrenia a dalsich lekarov. Lebo vsetci by najradsej hned rezali, ale viem, ze dalsie vysetrenia su mozne. Teraz ideme este len na genetiku a potom sa uvidi. Mame ist s vysledkami endokrinologicke a rozmyslame aj o andrologovi v cechach, lebo tu na slovensku je to bieda.
Drzim palce a nezufaj. Hladaj informacie na nete /ty si anglicky zdatna, tak patraj, studuj.../ a nenechaj sa odbit a hlavne si vzdy vypytaj tie vysledky!!!
Ked objavis nejake nove zaujimave informacie daj nam vediet 😉

deniiiii
27. kvě 2010

Cvernito: ahojky, a mate to overene z vice zdroju? ja jen, ze bych sla jeste na jine pracoviste a nechala se vysetrit, za zeptani nic nedass a vys na testosteron by melo byt hrazene pojistovnou. Nezoufej, testosteron se da velmi jednoduse zvysit, jedine ryziko je, aby po nastartovani ho telo neprestalo vyrabet, drz se pa