Čínská medicína k léčbě neplodnosti, máte zkušenost?

jajda2011
25. čer 2012

Ahojte máte někdo zkušenost s ,,čínskou medicínou,, ???

jezz1e
4. led 2018

Jo a celé to bylo jiné - ordinuje prostě 2 h dopoledne a 2 odpoledne bez objednání na konkrétní čas. Přijde tam hrozen lidí (podle diáře tak 10-12, ona tam má stůl a 3 lůžka s plentama. Ti, co jsou už v léčení si postupně lehnou, ona jim změří tep, poptá se na vývoj, napíchá jehly a instruuje sestru, komu má dát masáž, baňky apod. Každých pár minut je oběhne a přepíchá jim to nebo jim k tomu něco řekne, dá jim nějaké byliny apod. A v mezidobí řeší nového pacienta. Takže to působí jako chaos, ale měla tam plno, přitom přesně věděla, kdo je kdo a že má přijít někdo nový. Tak snad jí to funguje.

fanunka
5. led 2018

Ahoj holky. Tak jsem po sve 1. Kontrole v tehotenstvi od te doby porad jen placu. Za cele 3 roky jsem nepustila jedinou slzu a ted jsou to vodopady slz diky bohu slz štěstí. Jsem v 6+4 a uz bylo videt bijici srdce a to me totálně rozsekalo

jezz1e
5. led 2018

Paráda! Moc gratuluji, teď už tě čekají jen slzy štěstí 🙂

fanunka
5. led 2018

@jezz1e dekuji, doufejme 🙂

fandysek_1
5. led 2018

@fanunka jee já byla taky v tomto týdnu poprvé a bylo.videt srdíčko. Budu ti držet palce 🍀

fanunka
6. led 2018

@fandysek_1 moc dekuji

linusha
16. únor 2018

Ahoj holky, pročetla jsem celou vaši diskuzi o TČM. A chci se optat jak často jste chodili k paní Zang do Prahy než se Vám povedlo? Jsem sice z Brna ale jsem ochotna za ní dojíždět.

fanunka
16. únor 2018

@linusha ja nechodila primo k Zang ale jsem si jista ze mi pomohla pani ktera pro ni dela. 2 kury bylinek na miru treti mam doma nenacatou 🙂 a 3 tydny akupunkrury ( na tu jsem tedy chodila jinam protoze oni ji maji htozne predrazenou)

fandysek_1
17. únor 2018

@linusha byla jsem jen jednou. Vypila kuru bylin a dodržela rady a už mám klučíka😉

efijil
17. únor 2018

@fandysek_1 Také chodím na TČM a musím říct, že je to super věc, o dost se cítím lépe a fakt to má blahodárné účinky. Jen doufám, že se brzy zadaří... Mohla bych se tě zeptat, zda jsi mimo aku a odvarů z bylin měla ještě nějaké doporučení, jak píšeš "rady"? Děkuji moc 🙂 GRATULUJI k chlapečkovi!

linusha
17. únor 2018

@fandysek_1 moc gratuluji k chlapečkovi 😄 prosím tě chodila jsi i někam na akupunkturu? A jak dlouho trvalo než tě objednali?

linusha
17. únor 2018

@efijil kam chodíš?

efijil
17. únor 2018

Do HK 🙂 @linusha

fandysek_1
17. únor 2018

@efijil měla jsem oslabenou dráhu ledvin, jater, hlavy. Takže na ty ledviny pít teplé nebo vlažné nápoje, vynechat studená jídla, vynechat mléčné výrobky (třeba jen 2x tydne kvalitní jogurt a sýry), omezit ostré a sladké. Jatra a hlava. Víc odpočívat a nestresovat se. Na ledviny jsou i fajn cviky na netu. Zahřívat je. Taky jsem zhubla během měsíce pár kilo. Jo a taky jsem zobala globulky zvelebeni rumelkoveho pole

@linusha akupunkturu jsem nestihla

efijil
17. únor 2018

@fandysek_1 Děkuji moc, tak to sedí s tím, co mi bylo doporučeno také... Snad to pomůže! Teď bojuju ještě s protilátkami (reprodukční imunologie), takže mám prednison, paní dr. i toto "rozhání" akupunkturou a bylinami, tak doufám, že se během půl roku zadaří ;) Nic jiného si snad ani po těch letech nepřeji 🙂 Papaa a díky za info!

fandysek_1
17. únor 2018

@efijil preji hodne stesti, my se snazili 4 roky a pak čínská medicina a bylo to 🍀

fandysek_1
17. únor 2018

@fanunka jak se ti dari? Co baby?

fanunka
18. únor 2018

@fandysek_1 ahoooj. Byla jsem v pa ma screeningu a mimi dobry jen u me zjistili z krve zvysene roziko preeklampsie( vysoky tlak a tim padem spatne vyzivovani plodu) ac mam ted fyzicky nizky tlak. Jsem z toho vykulena vic mi rekne moje dr jdu tam zitra.

fandysek_1
18. únor 2018

@fanunka to bude dobrý, oni si tě pohlidaji. U nás ve skupince snad byly 2 s tímto rizikem a mají krásné deticky 😉. Já měla.pro změnu tehotenskou cukrovku s inzulinem

fanunka
18. únor 2018

@fandysek_1 uaaaa no tak doufam ze to me mine ale tak co injekci se nebojim a pul roku to vydrzim 🙂

kaaacaaatkooo
18. únor 2018

@linusha Já se k paní Zhang chtěla přihlásit a má prý plno, mám se ozvat koncem března... jen tak pro info, at se hned netěšíte jako já 🙂

fandysek_1
18. únor 2018

@kaaacaaatkooo on může někdo vypadnout a objednají té dřív, to jsem měla já

fanunka
22. únor 2018

Holky tak ted jsem prvne zazila nehoraznej prival emoci, byla jsem podekovat dr co mi pred IVF delala akupunkturu protoze si sem jista ze mi to pomohlo.a kdyz jsem ji predavala kytku tak jsem se tak strasne rozbrecela ze jsem nebyla schpna slova. No uplne se stydim v zivote se mi to nestalo abych pred nekym plakala. Hroznej trapas no nicmene dr taky plaka a snazila se me uklidnit

daphney
22. únor 2018

@fanunka Můžu se zeptat kam chodíš a jak co probíhá? Už delší dobu o tom přemýšlím, zda to nezkusit, ale nemám v okolí nikoho kdo s tím má zkušenosti. něco jsem si přečetla na netu, ale přeci jen raději dám na něčí zkušenost. děkuji

fanunka
22. únor 2018

@daphney 3 roky jsme se snažili oba jsme zdraví. máme za sebou 3IVF až to 3 vyšlo. před tím třetím jsem zašla k Číňanům a tam mi na míru dali bylinky (2cykly) a k tomu akupunkturu, ale na tu akupunkturu jsem ve finále chodila k mojí DR fyzioterapeutce jednak jsem věřila víc paní DR. než nějaké BC.... a hlavně ta moje Dr. je i levnější. Nejdřív mi na 3týdny napíchala ucho(psychická pohoda/alergie/rozmnožovací orgány) celé 3týdny jsem měla 3 jehly v uchu 🙂 a do toho jsem chodila 2xtýdně (3týdny) na akupunkturu celého těla bylo to asi 9 jehliček (hlava jak kdy někdy 2 někdy 4 jehličky, zápěstí obě ruce, u kolen, chodidla, nad kotníkama a pod pupíkem) tohle mi napíchala a 30min jsem musela nehnutě ležet a každých 5min. mi s tím chodila zahýbat. No trošku to bolelo,ale ta bolest je důležitá pokud to nebolelo přepíchla to. No a po 3.IVF jsem byla těhotná ani dr nevěřili jak se to mohlo stát páč z 12 oplodněných vajíček mi 4. den vložili jedno a ostatní hned 5.den zanikly. Byla jsem si jistá že to jedno co je ve mě dopadne uplně stejně ale 10. den jsem udělala test a byly tam // poprvé v životě v 37letech.... A chodila jsem do Prahy

fandysek_1
22. únor 2018

@daphney ja otehotnela i bez akupunktury jen po pití bylin a přirozeně. Po 4 letech snažení.
@fanunka to je hezký 🍀🌼

linusha
23. únor 2018

@kaaacaaatkooo tak plno opravdu paní Dr. Má až do Dubna.

luuucatko
10. kvě 2018

Holky, já byla dnesk u paní dr. Zhang po prvé a jsem neskutečně nadšená. Paní doktorka by v klidu vědomostma převálcovala i doktory západní medicíny (přesně mi řekla kde u mě nastává problém u žlutého tělíska, atd.). Už mám naordinovaný nějaký sypký prášek, který budu zalévat a za měsíc na kontrolu. Ještě mi doporučila nechat udělat příteli testy na ureaplasmu. Řekla, že máme odložit IVF na srpen a že je možné že do té doby to bude přirozeně, tak naskhle v sprnu. :D

fandysek_1
10. kvě 2018

@luuucatko to je super. Nám ty ureaplazma vysetrovali v CAR, ale pak nikdo neudělal kontrolní ster. Pokud je bude mít máš je i ty a chce to lecbu obou dvou. Jinak díky Zhang máme chlapečka.

karlos12
10. kvě 2018

Ahoj holky , tak jsem tu opět . Prošla jsem si snahou a chtěla jsem zkusit vše , pak jsem rezignovala a nechtěla zkusit nic . Prostě kolotoč .Teď jsem po 3.IVF s vyšetřením alespoň 1 embrya kdy bylo v pořádku ( naše vůbec první v této fázi a proto jsem mu nádavala naději ) a opět nic . Tak jsem koukala na stránky TČM a už jsem jim napsala objednávací mail , má cenu a větší smysl tam ještě volat ? Nevím jak to funguje . Moc Vám všem gratuluji k miminkům , už bych také jedno chtěla 🙂 A moc děkuji za případné rady a porady 🙂