Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

jitkabokule
8. bře 2011

@silvie_77
Silvinko,píšeš že jste byli na inseminaci - to je to IUI? prosímtě,jak to vlastně probíhá,co tomu předchází za vyštření a kolik to přibližně asi stojí?
Co z toho hradí pojištovna a co ne?
nějak se v těch pojmech ztrácím a koukám že s tím svým fsh budu možná nějaké umělé potřebovat.
děěěěkuju moc

silvie_77
8. bře 2011

@jitkabokule jj inseminace je IUI ,IUI je hrazena ročně pojištovnou 6krát,takže neplatíš nic,jenom jsem platila za injekci na uvolnění vajíčka a to bylo tuším kolem 140 kč. Když začneš chodit do centra pro léčbu neplodnosti,tak první návštěva probíhá jako pohovor s lékařem ,který ti vysvětlí jaké jsou možnosti a mi hned navrhl plno vyšetření a že hned zkusíme inseminaci,že není na co čekat. Jelikož jsem měla tak vysoké FSH řekl,že spíš než inseminace pomůže ivf,ale vidíš stačilo jen to. Před IUI udělají partnerovi spermiogram a pokud je jakž takž dobrý a ty máš ovulaci,to si zkontrolují ultrazvukem,tak v den ovulace tam přijdeš,partner dá vzorek spermatu,který oni trošku v laboratoři uoraví a vyberou ty nejrychlejší spermie a asi poi půl hodince ti je zavedou do dělohy,nebolí to,je to jak běžné gynekologické vyšetření. Ale pokud ti neuzrávají folikuly musí ti nasadit nějaké léky na jejich růst. Jo a u nás ve Fertimedu se chodí na dvě IUI v jednom cyklu aby zo asi potuplovali 🙂 Takže já byla v pondělí a ve středu na utz aby zkontrolovali jestli folikuly rostou a pak v pátek na iIUI a v neděli ještě jednou na IUI. Pokud máš vysoké fsh tak na nic nečekej a zajdi si někam do centra co nejdřív za zkoušku inseminace nic nedáš a udělají ti mnoho vyšetření,které taky nejsou k zahození, aspon víš jak na tom jste a jestli máte možnost otěhotnět přirozeně nebo spíš začít šetřit na umělé. Já byla smířená,že půjdu na umělé,penízky jsme už měli našetřeny no a ted je můžu použít na výbavičku. Před tím IUI stačí vyšetření jen spermiogram a zjistit jestli ti dozrávají vajíčka no a další vyšetření probíhají aby oni zjistili proč se nedaří otěhotnět, Brali nám krev na pohlavní nemoci a na genetiku,pak jsme měli sezení s genetičkou ,pak mi brali krev na AMH hormon a ještě jsem měla jít na magnetickou rezonanci jestli nemám něco na hypofýze,protože jsem ještě mladá na tak vysoké FSH ,tak že by mohla špatně právě pracovat hypofýza,ale k tomu už nedošlo,protože jsem otěhotněla a v těhotenství teda aspon v prvním trimestru se na rezonanci nesmí. Nás to vše stálo akorát peníze za benzín,protože centrum máme dost daleko a každou návštěvu jsme platili kolem 300 kč , v tom byl ultrazvuk a poplatky. Takže žádné závratné sumy. To umělé -IVF už vyjde podstatně dráž tak od 15-40 tisíc. Podle toho jaké potřebuješ léky a podle toho co vše si připlatíš prodlouženou kultivaci ,ICSI apod.

ami33
8. bře 2011

@silvie_77 Ahojky, mě akorát dochází calibrum a ještě potřebuji prášky na 1 měsíc prvotrimestální, ten Fembion 800 je na první trimestr že? a kolik je tam tablet? je to na měsíc aspoň? Já byla na utz nakonec v neděli v nemocnici, trochu jsem špinila,ale malinko,ale chtěla jsem raději jet, tam už mi řekli, že srdíčko je terda jenom jedno a těšhotenství prosperuje, bobek má asi 1,5 cm. Jen mi podle embryotransferu vycházelo těhu na devátý týden teď a podle utz mě hodili do osmého týdne, tak nevím.

ami33
8. bře 2011

@silvie_77 hele ty jsi měla už prvotrimestální screening? nebo se budeš objednávat?

jitkabokule
8. bře 2011

Silvinko děkuju moc!!!!
to jsem nevěděla že IUI není umělé oplodnění.Je to vlastně zavedení spermijky do dělohy - je to tak?A taky jsem si myslela že je i toto mnohem dražší.

silvie_77
8. bře 2011

@jitkabokule jj je to tak Jen spermijkám pomůžou překonat tu "dálku" aby po cestě neumřely 🙂

silvie_77
8. bře 2011

@ami33 ten Femibion je na první trimestr na měsíc vyde 300kč a pak je na zbytek těhotenství a ten už vyjde na 500kč na měsíc. Hele všichni máte tak krásně předpisové mimísky,ale já mám nějakého obra 🙂 minulý týden už měl 3CM,tak jsem zvědavá dneska 🙂 Já taky špinila,ale nic to nebylo jen zbytky krve prý,tak mně trošku uklidnil.
Takže budeš mít jedno miminko?? Super !! 🙂 I když dvojčátka se prý líp vychovávají 🙂
Na screening jsem nebyla,za dva týdny jdu na krev a ve dvanáctém týdnu jdu na nějaký speciální utz na šíjovém projasnění,je to nějaká novinka,prý v dnešní době naprostá špička na diagnostiku vývojových vad,tak snad bude vše o.k. Trošku se bojím,nebo mám syna z vrozenou srdeční vadou,ale jak jsme byli na genetice,tak prý to byla jen náhoda ☹

silvie_77
8. bře 2011

tak utíkám na utz zkontrolovat tu fazolku přerostlou 🙂 jen kdyby mi nebylo tak špatně sakra ☹ Snad v čekárně neztvrdnu dlouho...

ami33
8. bře 2011

@silvie_77 buď ráda že roste, ten můj nevím, sem tabulky nestudovala, ale asi by měl být větší trochu když podle oplodnění mám být 8+2 a jsem dnes 7+4 no ale je to malinký blbě se to měří, podle nemocnice bych zase byla dnes 7+7. ono je to těžko, se možná ještě změní. Já měla to špinění mini, nejspíš mi praskla nějaká cévka dali mi detralex na posilnění ceních stěn, což se dost bere v těhotenství. Já jsem za to jedno ráda, myslím si to daleko víc užiju s jedním mimískem. Jo tak to v tom 12 týdnu to jsem na ten prvotrimestální screening a před tím se chodí na krev, já se na to musím objedna tento týden,ale ještě nevím kde. Nic se neboj, hlavně buď v klidu, mimísek to potřebuje, všechno bude v pohodě.

silvie_77
8. bře 2011

@ami33 tak podle utz jsem už 8+6 ,fotečku nemám mají pokažený utz,tak tam mají jen nějaký provizorní
☹ ale srdíčko bije,tak je vše vpořádku 🙂 za dva týdny 21.3 jdu na krev a pak na ten utz. Odkud jsi?? Pokud někde poblíž Ostravy,tak bys mohla k mému dr. na ten screening. Dali mi nějaké čípky na nevolnosti,ale jak pročítám ten návod,tak to brát nebudu,je tam psáno,že není řečeno,že to neuškodí plodu ☹

ami33
8. bře 2011

@silvie_77 no to je krása, gratulka...já jsem z Beskyd,ale už jsem se rozhodla pro FN Olomouc, kde budu absolvovat všechny testy a kdyby náhodou něco nedopadlo nejlíp, tak všchny další testy dělají taky tam, tak budu chodit na jedno místo a hlavně pocházím z Olmika, kdybych tam měla být i týden v kuse, není problém. No ty čípky bych asi taky neriskovala,ale zase to bys nemohla brát nic, já jsem teď pojízdná lékarna a příbalové letáky už nečtu, páč je celkem jedno z ktewrých hormonů nespím, z kterých přibírám, v jednom dokonce psali že mě můžou lézt oči z důlku, jako sem se fakt pobavila, sem si řekla abych nebyla dřív invalida než otěhotním a dneska už mi vysadili dvoje ty nejhorší léky, takže pohoda, jsem moc ráda, už mám jen vitamíny, na cévy a utroš pro mimi do 12 tt, než převezme fuknci placenta.

silvie_77
8. bře 2011

@ami33 mi dneska napsali poslední dvě balení utroše a pak už prý nemusím, připadá mi ,že ten utrogestan mi nevolnosti ještě zhoršuje a to ho zavádím,kdybych ho polykala tak už asi umřu ☹ Jsem ráda,že jsem se vyhla ivf,protože jak to tady tak čtu kolik svinstva do sebe člověk musí dostat,tak to je síla 😖 . Tak to je super,že ti už něco vysadili 🙂 Mi ještě dneska doktorka zvedla léky na štítnou žlázu,v těhotenství to mám málo,tak jsem zvědavá co to se mnou udělá,už tak jsem měla docela dost silné ☹ ale co bych pro toho našeho fazolka nevydržela,že 🙂 Už jsme koupili fotodeníček,tak jsem mu to tam pěkně napsala jak maminku zlobí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ami33
10. bře 2011

@silvie_77 ahoj, ja utros jenom zavadim a spatne mi neni, ale pred dalsi poradnou budu dva dny polykat, aby se zjistilo jestli ty bilkoviny v moci mam fakt z toho utrose. Dnes jsem byla u dr.ze me musi mit radost. Jsem cosik zase zaspinila, ukazala mi srdicko a rikala, ze to byva, ze to mam termin MS a nebo i ta cysta co tam mam. Tak uz jsem zase klidnejsi. Drz se.

jitkabokule
18. bře 2011

ahoj holky,všechna které se trápíte s vysokým fsh.Mě ho tento cyklus naměřili 19!!
a já mám dnes pozitivní těhu test.Pouze po "domácím "snažení.Chci povzbudit ty kterým mudři řekli že je to nemožné,aby nezoufaly a věděly že to jde.Ikdyby se z toho nevyklubalo prosperující těhu tak to znamená strašně moc - vědět že i s takovým fsh to jde přirozenou cestou.Samozřejmě doufám že duch bude sílit a bude to ok.Jsem dnes mimochodem 10.den po ovu.

gabikri
18. bře 2011

@jitkabokule : ahojky, tak to moc gratuluju 😵 😵 😵 Můžu se Tě zeptat kolik ti je a jestli jsi si to FSH nechala nabrat vícekrát? Můžeš to mít totiž kolísavé a to se otěhotnět dá, ale pokud je to dlouhodobě vysoké a stoupá to, tak moc šancí není.

jitkabokule
18. bře 2011

no je mi už dost 😉 je mi 39 a roky už na vysoké fsh teda mám.nabírali mi ho 2x.jednou bylo 15 a ted bylo až 19!!

gabikri
18. bře 2011

@jitkabokule : tak to jsme stejně staré, tak to je super, držím palečky, ať to dotáhneš do zdárného konce 😵 Já měla při posledním měření ( cca před rokem) asi 28, takže jsem už nějaké pokusy s " vlastním " materiálem vzdala 😖 Mě už zbývají jen darované.

ppepina
18. bře 2011

Jitkabobule .Gratuluju moc, to snad ani neni pravda, ja mela namereno jen jednou , a to 18 a stale nic tri rocky, ale sazim furt na prirodu, i kdyz sance asi není ☹ A jak dlouho se snažíte vlastně? já už nedoufám, Gabi a Ty kdy jdeš na další pokus?? Už jsi v pořádku po zákroku určitě ano.. 😉

gabikri
19. bře 2011

@ppepina : jsem 12 den po KETu a test sněhobílý. Takže asi končím, 100tisíc na další pokus nemám 😖

agaja
19. bře 2011

Proč 100 tisíc, kam chodíte? Nevzdávejte to, mně vyšel až 3. KET.

gabikri
19. bře 2011

@agaja : ceny jsou od 70 do 120 za dárkyni. Včera jsem obeslala asi sedm center a ceny jsou + - stejné. Pokud je to někde levnější, je to zase na úkor čekací doby ( v tom centru kde to stojí 70 je 1-2 roky) a kvality. V těch 70 není zahrnuto nic a všechno si doplácíš. ( PK, mražení, ICSI atd.) Takže si nevybereš. Chodíme do Reprofitu, kde cyklus s dárkyní stojí 93 tisíc. A ty nemám. Já bych to nevzdávala, ale musela bych asi momentálně přepadnout banku 😝

jitkabokule
19. bře 2011

@ppepina a už máš nějaký dítko?my se snažíme od srpna-září..2010.Když mi naměřili to vysoké fsh tak se mi pomalu zhroutil svět.Pak jsem začala zjištovat jestli to přece jen nějak nejde...třeba zázrak nebo tak něco.Psala jsem dotazy do všech možných poraden a všude to bylo to samá.mimochodem ovu testy jsem pozitivní měla vždy a ms pravidelnou taky.Až minulý týden mi odpověděl jeden gyndr co dělá i neplodnost že " ""MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, hodnota FSH 19 je stále v mezích normy, čili neměl by být problém otěhotnět, tím spíše pokud ovulační test prokázal norm. funkci vaječníků.
Hoždora"""
a buch za dva dny se to asi stalo.Tak holky držím palce!!a říkám si stále že kdyby to u nás ted nevyšlo...že veliký úspěch je už to že se povedlo otěhulit a snad to dodá některé z vás trochu sil a elánu.
jo ta poradna je tady: http://www.hozdora.cz/

ppepina
19. bře 2011

Gabi, to je strašný, to jsou ceny jako blázen teda, no co Ti na to mám napsat? To je mi teda lito moc, ja psala do jedne poradny zase v USA 😅 , jestli ta DHEA pomuze, pisi, ze i s DHEA jsou sance velmi male..Znama adoptovala par let zpet ditko pres Klokanek, vi i o puvodu, maji zviratka a jsou spokojeni..
Jitu, Tobe drzime palce, na Hožďoru se koukneme, ale jak vime, zalezi na AMH, Gabi, to mas kolik?

ppepina
19. bře 2011

Jitu ano, ja mam jedno dite a manzel take, jsou stejne stare, ale uz velke, tak jsme chteli, teda ja vic 😕
Je mi 35

gabikri
19. bře 2011

@ppepina : já si právě AMH nikdy měřit nenechala. Měla jsem gynekologa, který mi před dvěmi lety řekl, máte FSH 20 a to je hodně špatné. K ovulaci ale u vás dochází. Nemá cenu se s ním dohadovat, že chci nabrat ještě AMH, on je totiž ten typ, že člověka utře na tři doby a jsem si téměř jistá, že by mi to AMH odmítl. V prvním caru mi pak FSH měřili asi před rokem a to už bylo 28. Dál jsem po tom nepídila, páč všichni doktoři, když viděli mé vysoké fsh se začli tvářit hrozně vážně a dělali na mě soucitné pohledy 😖 V pondělí jdu na krev ( jen tak cvičně) tak se na to zkusím zeptat.

ppepina
19. bře 2011

@gabikri no mě bylo řečeno, že fsh kolisa a není tak důležité jako amh, to Ti ukáže za jak dlouho budeš mít přechod a konec MS, do té doby se dá prostě otěhotnět, i když vajíčka jsou nekvalitní, je spousta případů i bez IVF, i když doktoři mluví skepticky..Zkus to, třeba i na té klinice co jsi byla, mě GYNDr řekla, že mi to udělá znovu vše a pak by se vidělo dál na klinice IVF a nejdřív insem., ale mě oddělá černý čaj, kafe a antikoncepci jsem vyzkoušela dříve x druhů a ze všeho mě bylo zle, takže maximální stimulace by mě asi zabila, vím, že mám šance malé, nebo skoro žádné s těma mýma přírodníma pokusama 😖 Maš MS pravidelnou?

ppepina
19. bře 2011

@jitkabokule a Ty jsi mělaAMH měřené Jitu?

dracik1
19. bře 2011

ahojte kocky, chcela som vam napisat, ze moj doktor neveril ake mam vysoke FSH a testy mi dal urobit este raz a zasa velmi vysoke ..hned sme isli na ivf a dnes mam skoro 3 rocne dvojicky, drzim vam palce 🙂

gabikri
19. bře 2011

@ppepina : zatím pravidelnou, ale mám hodně krátký cyklus- 5 / 25. Tím si podle mé teorie vysvětluji to předčasné selhání vaječníků, že když jsem vlastně celý život tak často menstruovala, tak jsem si ty vajucha vystřílela dřív 😝
Jinak já pak byla ještě na dvou IVF se svými vajíčky a doktor podle toho, co se mi tam tvořilo nade mnou zlomil hůl, měla jsem ty největší dávky hormonů a nic z toho, takže asi na tom nějaká pravda je. Ale na to AMH se v pondělí zeptám, chodím teď k jiné doktorce a ta je daleko milejší a ochotnější 😉

ppepina
19. bře 2011

@gabikri to já jí mám také tak po 25 dnech, já zase myslím, že rupnou dříve než-li stačí dozrát 🙄 nevím, jenjsem o to taky takhle přemýšlela..já vím, že jsi byla na dvou stimulacích a neuspěšně.., někomu ty vaječníky neodpovídají vůbec, s AMH na tom mužeš být třeba dobře a tím dýl by byla šance.., když menstruuješ.., i když maličká, to víme.