Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

lopka
9. říj 2007

ahoj zalozila jsem podobne tema ,zvyssene FSh.
Navstevujeme s manzelem CAR kliniku,nemela jsem ani tuseni,ze FSH mam zvysseny,ale pred ISCI nam delalis manzou vsechna vysetreni a narazily jsme na tento problem.Mela jsem ho druhy den menstruace 17 a pri opakovanem vys. 8.4 za dalsi dva cykly.ted jsem si to nechala jeste zkontrolovat v patek ,ale vysledky jeste neznam.jak rekl p.prof.kazdy cyklus je jiny a meni se i hladina FSH.Mohl to byt jenom vykyv ,ale taky nemusel.U nas je jeste problem v manz.,spatny SP.Byla jsem z toho docela v soku,kdyz mi to zjistily.jak dlouho se snazite o mimi?

kikusa100
9. říj 2007

ahojte, co je to ten FSh??
ja mam teiz kratsi cyklus, priblizne 26 dnovy. spinila som asi rok, ale teraz som si to z dost velkej casti upravila vitaminmi a bylinkami, takze tak.

lopka
9. říj 2007

Hormon FSH je hormon hypofyzy,ktery se podili na tvorbe a uzravani vajicek.Vysetruje se v krvi zhruba 2 nebo 3 den menstruace.Zvysena hladina ukazuje,ze se neco ve vajecnicich deje.Kdyz je hladina trvale zvysena u mlade zeny tak to zn.ze doslo k predcasnemu selhani vajecniku a k nevytvareni zadnych vajicek.Lekari v CAr centrech pak nabizeji darcovstvi vajicek nebo doporuci zene adopci.Neda se to bohuzel lecit.

kikusa100
9. říj 2007

aha dakujem za vysvetlenie. ako ti to zistili?mala si nejake problemy?? ako dlho sa uz snazite??

lopka
9. říj 2007

navstevujeme Car v Brne,a zjistili to pri vysetrnich behem stimulace.Problemy jsem nemela vubec,menzes presne na den ,bolesti minim.a najednou takova info.Jsem si rikala ,ze to neni mozny,ze je to nejaka blbost.Ale ted to bylo v pohode a jsem zvedava na dalsi vysledek.
Zjistili to z krve,kde vysetruji ruzne hormony.
Snazime se 2 roky a ted od leta jsme uz v Car centru.Ted jsem zacala se stimulaci pred ISCI,jdeme na umele poprve ,tak doufam,ze se to podari 😉

bettyna
5. bře 2008

Ahojte, mam tiez problem s vysokym FSHa sme vlastne pred 1.IVF. Budem mat vyssie davky hormonov, vraj to pomaha. Mate s tym niekto skusenost a podarilo sa niekomu otehotniet? Dakujem 🙂

bettyna
5. bře 2008

babenky nikto? ☹

yanny
5. bře 2008

Měla jsem FSH 11,5 prý je to také hodně, ale ovuluju dost pravidelně. Menstruční cyklus mám ale také dost krátký 22 max 26 dní. Taky se mi to zdá divný.
Žeby to mělo vliv na oplodnění, také se mi nedaří, ani IVF. 😠

olm
5. bře 2008

Ahoj Yanny, ja mam FSH 12.8 a dost me to prekvapilo. Podle bazalni teploty mam kazdy mesic ovulaci, mestruaci mam pravidelne co 28 dni. je ale pravda, ze nemuzu otehotnet uz pres 3 roky, partner ma SPG v poradku. Me doktor nabidl IUI - ale az podle mereni foliku, tak vubec netusim, jak to dopadne. Zkousela jsi taky IUI, nebo jsi sla rovnou na IVF? Diky za odpoved! 😉

yanny
6. bře 2008

Olm, nikdo mi k této hodnotě ni moc neříkal, jen že míň reaguji na hormony. Tak nevím byla jsem na IVF a měla jsem 6 foloků, aly byla jsem i na IUI s minimální stimulací a také jsem měla 6 folikulů. V Přirozeným cyklu mám jednou jeden foliku a ob měsíc i dva.
Ale taky semi zdá, že je to pro doktory v CARu nějaká zásodní hodnota, jak kdyby to byl problém.
Tak nevím, taky bych k tomu ráda věděla víc.

jityna
6. bře 2008

Ahoj holky,asi vam moc neporadim,jen chci rict to,ze jsem FSH mela taky vyssi,sli jsme na IVF a tesne pred stimulaci mi znovu brali krev,aby videli,jak to vypada.Pani dr.rikala,ze pokud bude vyssi,tak se to o mesic odlozi a pak zase vemou krev,aby videli,jestli to pri tech prvnich odberech bylo proste vyssi jen nahodou,nebo ho mam vyssi porad.A ono to bylo dobry,tak jsem zacla stimulovat,1 IVF a za necele 2 mesice jdeme rodit. 🙂 TAkze nezoufejte a hlavu vzhuru a do boje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vsem drzim moc palecky 😉

bettyna
6. bře 2008

ahojte vsetky,
som rada, ze ste sa ozvali. Podla bazalnej teploty mam tiez ovulaciu kazdy mesiac, aj na UTZ mi bolo vidno folikul. Ale FSH som mala 3 krat zvyseny, tak neviem. Len sa bojim aby som reagovala na tu stimulaciu. I ked vyssie davky by to mali nastartovat.

yanny
6. bře 2008

Takže myslíte, že se FSH muže i snížit???
Mě přišlo, že s věkem jde nahoru, jako že ubívají vajíčka 😀
Je to tak????

olm
6. bře 2008

Ahojte 🙂 ,

omlouvam se, jestli jste to tu uz resily, ale mate nekdo zkusenost s vyssim FSH a zaroven se zvysenym Anti- TPO ( doufam, ze pisu spravne) protilatkam proti stitne zlaze a zaroven jeste s vysokym prolaktinem. Nevite, jestli to cele spolu nejak souvisi? Jestli kdyz se zacne upravovat jedno, srovna se ostatni? Diky, 😕

dicinka1
9. bře 2008

je o.k. mat v strede cyklu 9,0 mlU?DAKUJEM...

bettyna
9. bře 2008

ahojte,
dicinka neviem, ake su vlastne spravne, alebo teda normalne hodnoty FSH. Ja som mala okolo 12,0ml/u a bolo to vysoke. Ak by niekto vedel napiste a dajte odkaz na nejaku stranku. Diky

olm
9. bře 2008

Ahoj Dicinka1,
myslim, že 9 je fajn. Ja mám 12,8 a doktor mi říkal, že maximum je do 10, takže Tvých 9 je pravděpodobně OK.

dicinka1
10. bře 2008

dakujem ti olm............... 😉

ell7
11. bře 2008

toto mam od jednej kocky, pytala som sa na to v inej teme. Snad vam to pomoze.
FSH (folikuly stimulujúci hormón sa vyšetruje zo séra alebo moča.
Fyziologické hodnoty:

Sérum:
dospelí muži < 11 IU/l

ženy vo folikulárnej fázy menštruačného cyklu 2 – 12 IU/l

v strede menštruačného cyklu 10 – 20 IU/l

počas luteálnej fzy menštruačného cyklu 2 – 10 IU/l

v postmenopauzálnom období > 20 IU/l

Moč:
dospelí muži 4 – 18 U/24 hod.

ženy vo folikulárnej fázy menštruačného cyklu 3 – 12 U/24 hod.

v strede menštruačného cyklu 8 – 60 U/24 hod.

doriska
11. bře 2008

Já jsem měla FSH 20 a o měsíc později 11. Na IVF jsem potřebovala vždycky vysoké dávky léků (denně 300 jednotek Puregonu) a výsledek - pouze 2 vajíčka. Nedávali mi moc šanci, ale nakonec se nám povedla pouhá inseminace a máme už 4měsíčního chlapečka. A holky, je nádhernej, pořád na něj musím civět. Jo a myslela jsem, že menopauzální hodnoty jsou kolem 40, ale je fakt, že když se to blíží k 10 nebo dokonce k 15, měl by sebou člověk hodit, protože s věkem se to opravdu většinou zhoršuje.

lopka
17. bře 2008

Dorisko moooooc ti gratuluji,krasny ,uzivej si mimisko.
My jsme po neuspesnem ISCi.Ted zacinam od 1.4 08 druhou stimulaci,chcou zvednout jeste davky Puregonu uplne na maximum.Pred tim jsem je mela taky vysoke,teda ne tak a mela jsem 8 vajicek a z toho 6 dozralych.Tak uvidime co ted bude .Minuly tyden mi v patek kontrolovaly FSH,ve St se dozvim vysledek.tak uvidime.
Holky hooodne stesti 🙂

bettyna
19. bře 2008

ahoj lopka,
tak aky si mala vysledok FSH? Ty si stimulovala s puregonom, ja som si dnes zacala pichat gonal. Tak som zvedava, ako nan zareagujem. Drzim ti palce 🙂

lopka
20. bře 2008

Ahoj Betty
Ani mi nemluv uplne nejvyssi co jsem zatim mela,neco pres 20.ted nevim co bude dal,zda se necham stimulovat nebo ne.Zda pujdeme do darcovstvi ....
Gonal je lepsi nez Puregon???

bettyna
20. bře 2008

ahoj lopka,
gonal by mal byt nieco podobne ako puregon. Tak neviem ci je lepsi. Ja by som na tvojom mieste skusila este stimulku. A co ti radil doktor?

lopka
21. bře 2008

Betty on nam rekl vsechny moznosti a at mi se samy rothodneme.Ale rekl jednu zasadni vetu o ktere jsem do ted nevedela.ze kdyz mas FSH kolem 20% tak uspesnost IVF se snizuje na 5 %.Coz je hodne male %.Jelikoz pry se zjistilo,ze kdyz je to FSH uz takhle vysoke ,tak ani ty vajicka nejsou kvalitni.I presto ,ze ze mne nejake dostanou.Tak porad nevime.Hraje pro nas to, ze je to teprve 2.pokus a muzeme to jeste risknout.taky u mne zjistily hranicni protilatky proti ovariim,tim ze si je zabijim sama.Nasadily mi Prednison,aby snizily imunitu.Ale pred tim jsem jednou mela kolem 8,pak kolem 15,ale ted uz 20.Bylo jasne ,ze se to zhorsi,po 1.pokusu,ale o tolik to jsem fakt neceklaa.Zatim jsme domluveni na dalsi stimulaci,ale do pristiho tydne se musime rozhodnout,zda to opravdu podstoupime nebo ne 😠

bettyna
21. bře 2008

lopka, tak ti drzim palceky aby ste sa dobre rozhodli a daj potom vediet co a ako. Ale verim, ze sa dockatete miminka 😉 .

tanika.t
6. srp 2008

ahoj,je tu niekto,kto otehotnel s vysokým FSH?

teletubies
3. říj 2008

Ahojky, já jsem ještě neotěhotněla, a ani nevím zda se mi to někdy podaří... Je mi 28 let a FSH mám 80 stále jezdím k doktorům a doufám.. Dneska mi doktorka, která zaskakovala mého doktora řekla: Vy máte FSH 80, takové ženy už ani neléčíme, víte že je šance nulová aby jste otěhotněla? Proč si nekoupíte vajíčko abla bla bla... já na to, že to samozřejmě všechno vím, ale že to budu zkoušet. Mám nárok na 4 placené umělé oplodnění a podstoupila jsem jen jedno - sice bez šance, ale co už.... tak chci zkusit další. Holky, jestli otěhotním jááá, tak už musí každá, páč by to byl zázrak. Každopádně se ozvu kdyby to někdy bylo. já mít FSH 20 nebo i 30 tak jsem šťastná... Ale bohužel, někdo to štěstí nemá.... každopádně držím vám palce, všem. Hlavně se nevzdávat.

aksal
16. říj 2008

Ahojky holky, byla nebo je některá z vás léčená při vysokém FSH antikoncepcí GRAVISTAT? Pokud ano, jaké máte výsledky a v jakém středisku vás léčí? Mě odmítli v Praze s FSH 22 a teď po dvou měsících co beru Medokriptine mám 42 :o( Šance prý žádné nemám :o( Je mi 29 a taky mi řekli max. si počkat na darované vajíčko, což ale trvá několik let... Mého gynekologa napadlo snížit to Gravistatem...ale potřebujeme mít záruku, že to dělá nějaké centrum v Čechách. Kdo by mě i přes rizikové hodnoty vzal na stimulaci a zkusil to se mnou... Díky za odpověď

rosienka
16. říj 2008

ahojte baby! az teraz som si vsimla tuto staru temu, ktora je zda sa stale aktualna. Ja som mala tiez zvysene FSH pred rokom a tristvrte na 22 IU, vtedy mi povedali v CAR-e, ze pre nas zatial nic nemôzu urobit, stimulka nic nepomôze, ze nech si pockame a zopakujeme vysetrenie. Pol roka na to som mala FSH 5.2, cize sa slo na IVF. Zial mi to nevyslo pri vysokej stimulacii, 8 folikuloch a k tomu zlych manzelovych spermiach. Ani druhe tohto roku v maji, ked som mala zas lepsie FSH a davky na stimulaciu skoro maximalne, ku koncu aj 675 IU! Bolo oba krat oplodnene len jedno najicko z ôsmych...vraj je to viac spôsobene manzelovymi spermiami- mali sme samozrejme ICSI, ale ciastocne aj mojimi vajickami. Doporucili nam akurat MESA/TESE, co sme odmietli a teraz idem asi na IUI s darcovskymi spermiami... 😨 Snad to vyjde, prave mi zas robia HP, tak snad nie je zas vysoke. Inak nebudem na IUI stimulovat nicim, lekar vravel, ze mi to nic nepomôze, ze to necha na moje telo, tak som zvedava, i ked hovoril o sanci 5-8% ☹