Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

marlenka56
18. čer 2007

Matlovinka,

ale jedny nausnice neviem dat dole co mam na uskach .. ☹

Zulinka ,

ake plyny ma nestras uzsa riadne bojiiim, doky ma poslala aj na interne to je vysetrenie ci co a co mi tam budu robit, booue ja mam taky stres 😒 😢

matlova
18. čer 2007

Marlenko,
aby se Ti mohli dobře podívat do bříška, fouknou ti do bříška myslím CO2, potom plyn zase vyfouknou, ale může se stát, že ti tam trošku zůstane, i mě tam zůstal. trošku to tlačí, ale během 2 dnů byl pryč - vstřebá se. 😉

marlenka56
18. čer 2007

hadam s prepacenim nebudem "prdieť ???? " 😕

matlova
18. čer 2007

Možná jo 🙂 🙂

Mrkni sem: http://myomy.cz/gynendoskopie/laparoskopie.htm

marlenka56
18. čer 2007

Matlovinka
dakujem, a este otazocka to nebudem lezat na koze ??? no na tom gynekologickom lehatku len na rovnom hej ??? booze ja sa tak veelmi bojiimm.
a este kolko dni pred LSK a kolko po nej ste boli v nemocnici ...

PS: prepacte za tolke otazky ...

matlova
18. čer 2007

Ježííš, doufám, že ta web. adresa nebude tady průse..., ale je to jenom info ☹

matlova
18. čer 2007

Co si pamatuji ze sálu tak jsem ležela na normálním lůžku, ale ty podpěry pod nohy tam přidělali, asi mi je tam pak dali sami, to už jsem ale chrupkala 😉 V nemocnici jsem byla 3 dny, den před a den po operaci. 🙂

marlenka56
18. čer 2007

"dakujem, a este otazocka to nebudem lezat na koze ??? no na tom gynekologickom lehatku len na rovnom hej ???" myslim pri zakroku, ???? ahaa, takze asi len tak malo budem v n emocnici, ale aj tak mi bude smutno ... ja som vzdy taka rozcitlivena, ked som niekde sama a navyse chorucka ... a mala si aj nejaku neschopenku ?? vypisala ta doky?

a taka intim otazka ? ako snazilkovat, bolelo alebo ako? kedy ste zacali prepac asu sa cervenam --- "červenajuci smajlik" keby tu bol tak ho urcite dam az 3!

matlova
18. čer 2007

Přivezou tě na lehátku (posteli) na které tě budou i operovat (teda u mě to tak bylo), přidělají k němu ty podpěry... budeš ležet na rovným. Není to klasická koza 😉 Neschopenku jsem měla na 8 dní i s pobytem v nemocnici, ale můžeš být doma (na neschopence)i déle, záleží na tobě a jak ti bude. Neschopenku jsem dostala při nástupu do nemocnice přímo v nemocnici.
Se snažilkováním jsme začali asi 2 dny po vyndání stehů, takže cca 8 dní po laparce. A nic mě nebolelo, jenom musíš být opatrná na ty čerstvé jizvičky na břichu.
Laparky se fakt neboj, to zubař je dle mého horší 🙂 😉

marlenka56
18. čer 2007

Matlovinka, ani nevies ako ale velmi si mi pomohla a pomahas, vedja by som tu strachom asi zomrela .. ☹ 🙂 🙂 a kedy si sla na vyber stehov, to je u kazdeho individualne alebo rovnake? takze mozes byt aj dlhsie domka hej ? --

matlova
18. čer 2007

Nemáš zaco 😉 Stehy se vyndavají zpravidla 6-7 dnů po laparce. Doma můžeš být déle (píše se 7-14 dnů), mě to doma nebavilo a bylo mi dobře, takže jsem šla po 8 dnech do práce 😉

marlenka56
18. čer 2007

prepac, ak ta budem bombardovat este otazkami ak si na nieco spomeniem ... 😅 a tie nausnice, co si z usiek neviem vybrat? mozu ostat ci nie?

marlenka56
18. čer 2007

Matlovinka ja som ale otrava co? este nieco stehy ti vyberali pri plnom vedomi alebo ako? ako to prebieha ... joj nech uz mam po lebo ... 😒 😢

matlova
18. čer 2007

Myslím, že by zůstat neměli, ale třeba Ti je přelepí, když to bude nutné. Jedna holčina nemohla sundat snubák tak jí ho přelepili náplastí.
Stehy se vyndavají při plném vědomí, je to nepříjemné, ale mě to nebolelo. Nevím přesně jak se to dělá, jelikož jsem při tom ležela, ale sestra vzala nůštičky a nějakou pinzetu a stehy přestříhla a vyndala. Nic to není a dneska mám jizvičky téměř zahojené i když u mě je to jedno, jelikož jdu jak jsem psala za 9 dní stejně jako ty znova. ☹

marlenka56
18. čer 2007

Matlovinka, tak nech sa nam obom zadari,a zachvilku obe napiseme ze sme tehulky 😵 a stretneme sa v jednej teme ... 🙂 velmi pekne ti za vsetko dakuejm,a urcite nestratim s tebou kontakt 😉 mas ICQ?

zulka29
18. čer 2007

Matlova a prečo musíš ísť po takej krátkej dobe znovu na Laparku? Niečo zanedbali?

matlova
18. čer 2007

Marlenko ICQ mám, ale popravdě moc nepoužívám 🙂) ICQ: 360150736
Zulko, nezanedbali. Po dvouch neúspěšných IUI jsme se s Dr.rozhodli, že uděláme laparos./hysteroskop., aby zjistili zda je tam "uvnitř" všechno ok. A bohužel nebylo, mám neprůchodné vejcovody, jeden i s tekutinou - ten se musí odstranit, ale při té první diagnostické lapar. neměli můj souhlas s odstraněním (to mít musí), takže musím jít znovu. Je to škoda, mohla jsem to mít za sebou najednou ☹

marlenka56
18. čer 2007

ja pouzivam je to rychlesjie pisanie : 23 43 27 235 som ti dala grant autorization a pridala si ta .. 😵

zulka29
18. čer 2007

Matlova, tak to máš presne to isté ako ja, vola sa to saktosalpinx. Mne to "našťastie" odstránili hneď a žiadny súhlas som nedala. Ale aspoň nemusím ísť znovu na LSK 😝

matlova
18. čer 2007

Zulko, tak v Praze v Podolí to vyžadují, teda mě to tak řekli. Co nadělám, vejcovod musí pryč ☹ A ty jsi měla oba dva špatné? Já mám oba neprůchodné, ale jen jeden je saktosalpinx, druhý je sice neprůchodný, ale bez tekutiny. ☹

zulka29
18. čer 2007

Jeden zobrali ☹ , 2-hý je priechodný, ale s početnými zrastami ☹

zulka29
18. čer 2007

Matlova a tebe čo povedali, prečo musí ísť ten saktosalpinx-ovy vajcovod preč? Povedali ti niečo o tom viac?

matlova
18. čer 2007

Zulko,
saktosalpinx je většinou z neléčené infekce, tak mi to říkala Dr. Docela mě to překvapilo, jelikož jsem nikdy netrpěla na záněty a teď tohle ☹ Každopádně je lepší jej odstranit jelikož ta tekutina co v něm je je zánětlivá a může negativně působit na plod(potrat atd.) po otěhotnění. Také je po odstranění saktosalpinxu vyšší % otěhotnění při IVF. 😉

marlenka56
18. čer 2007

Ajojte tak aj ja idem "buvat" , prajem krasne sniky , dobru nocku 😔 😔

hame
19. čer 2007

Ahojky, včera mě propustili z nemocnice a koukám tady hned tohle téma 😀

zuzana.j
20. čer 2007

babuľky ahojte,
práve dnes ma dr.odporučil tiež na laparku,min.týždeň som bola na HSG a predstavte si oba vajcovody mám priechodné ale aj tak mám prísť na laparku.
prosím vás nechce sa mi hladať niekde v predu v príspevkoch,tak vás chcem popýtať o všetky ifno o laparoskopii,ako to všetko prebieha,koľko dní ste boli na PN a tak.za všetky info v mojej ip budem vdačná.

zuhav
20. čer 2007

ahoj vsichni (resp. vsechny🙂! Byla jsem tu asi pred mesicem a pul, cerstve po laparoskopii. Ted se sem vracim se zpravou, ktera snad povzbudi vsechny, ktere s laparoskopii vahaji ci o ni pochybuji: Zadarilo se hned napoprve - k velkemu prekvapeni se dostavily 2 prouzky na tt hned mesic po laparce. tak ted jen, aby to tak slapalo i po celych 9 mesicu 🙂.tak drzim vsem palce, co na ty dva prouzky uz pomalu prestali verit!!!

marlenka56
20. čer 2007

Zuhavka , gratulujem, a prajem krasne tehulkovanie a stastnu cesticku k vytuzenemu koncu 40 tt, 😉

Viem ze aj ja som sa uz tolko tu pytala, vela o laparoskopoi, Matlovinka mi velmi pomkohla ale aj ostatne kocky, takze ak budete posielat niektora z vas kompletne info o laparke, co, kedy, ako, a tak zuzanke.j preposlite aj mne dakuuujeeeeem 🙂

marlenka56
20. čer 2007

a uz som 6 den po pichnuti agolutinu a mrcha nikde ... 😠 a to ju musim mat najneskor do buduceho pondelka , najneskor utorka, lebo v stredu idem na tu laparku a mrchyzne stale nikde ... joj uz sa vazen zacinam baaat juuuuj , ale ta mrcha ma riadne stve 😠 😠 😠 😠

zulik
20. čer 2007

ahoj marlenko, jak čtu, tak působí nervy a tak se mrcha zasekla.zkus něco namáhavého, delší jízdu na kole, to třeba na mně působí.jinak na laparce jsem byla vloni,takže to znám 🙂 neboj.