Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pici
23. čer 2011

@saska1 ja... masaker

katkarv
23. čer 2011

@pici ale tam nerezu maternicu.Mas stym skusenosti ci si len tak tipla?

riana12
23. čer 2011

@pici prepac, ale nejde mi o sex... ide trebars o kupanie, pouzivanie tamponu pocas MS, meranie BT, narocnejsi pohyb, napr. beh alebo nosenie tazsich veci... a sex som uviedla preto, ze to je jediny casovy udaj, ktory som dostala... bohuzial som sa na ine veci ja sama zabudla osetrujuceho spytat a moj gyndos je na dovci...
ak vies, porad, ked nie, neryp... 😉

pici
23. čer 2011

@katkarv mam kamosku ktora ma jednu laparku, dve laparotomie a jeden cisarsky. pri cisarskom predsa tiez nerezu meternicu ale brucho a xvrstiev koze. ranu budes mat rovnaku..

pici
23. čer 2011

@riana12 prepac ale naozaj to vyznelo, ze chces mat sex skor ako doporucili. nerypala som, pytala som sa... prepac ak to vyznelo nejako inak. mojej svokre to robili, a ona si potom pocas hojenia dala napriklad tampon lebo krvacala pocas hojenia a trpko olutovala. kupanie nie.. sprchovanie ... ja by som ozelela aj tampony a meranie jeden mesiac... narocnejsi pohyb pokial nie je to uplne zahojene, moze sposobit krvacanie... ranky... ale zalezi aj od metody akou to robili.. napriklad pri led ci ako sa to vola sa to hoji pomerne dobre...

riana12
23. čer 2011

@pici no mne to fakt tak vyznelo, no dost hnusne, neprijemne 😔
robili mi klasicky, aj s kyretom sliznice krcku, takze je to tam trosku viac poranene, ako ked by len samotny polyp odstranovali...
asi myslis "leep", to je tusim sposob nieco ako zmrazenie... ale to sa robi tusim ambulatne, ja som bola dva dni v nemocke a pod narkozou...

pici
23. čer 2011

@riana12 ja som krava ze led :D ano to leep som myslela. podla prispevku, ze no neda mi som to tak pochopila, este raz sorry
leep je odpalovanie tusim .. tepelne
radsej vydrz.. naozaj... drobna ranka, infekcia .. to neni prave orechove...

riana12
23. čer 2011

@pici tak pockam s takymi vecami po prvej MS po zakroku, to uz by mohlo byt ok... a MS cca za 2 tyzdne cakam... aj ked teraz neviem, ako si na tom stojim... ci som prave v ovu obdobi alebo este len bude... 😅

pici
23. čer 2011

pockaj. mesiac vyckas. a robili ti to v galante? kto ak smiem vediet?

riana12
23. čer 2011

@pici v BA-Ruzinove, kedze v BA mam aj gyndosa a on ma tam poslal...

pici
23. čer 2011

@riana12 jaaaaaaaaaaaaj ja ze ked si z galanty chodis tam som myslela :D

riana12
23. čer 2011

@pici no podla bydliska patrim do GA, ale kvoli praci mam gyndosa v BA 🙂

pici
23. čer 2011

@riana12 jasne :D drzim palce nech sa rychlo zotavis.

riana12
23. čer 2011

@pici dakujem

saska1
23. čer 2011

pici...to faaaaakt???? 😨 a asi ako dlho trvá ten masaker?koľko si sa dávala po tom zákroku dokopy?mne doki povedal,že by dal najjemnejšiu optiku a nešiel by až moc hlboko...že pokial znesiem... ☹

katkarv
23. čer 2011

@pici pri cisarskom nerezu maternicu???????????? to potom jak vyberu dieta??,ty mas teda info.Ja som mala cisarrsky a rezali mi maternicu.

pici
23. čer 2011

@katkarv nemyslela som to doslovne... zle som sa vyjadrila... prirovnat cs k laparotomii bolo len v zmysle rany ze je taka velka... pardon za zle vyjadrovanie

pici
23. čer 2011

@saska1 ja som bola na hsg, cize len prefuk tou tekutinou. na druhy den som bola ok. ale zakrok neprijemny velmi. necakala som vobec taku bolest a to som mala vsetko priechodne

hariet
3. črc 2011

ahojte dievcata. Takze ja som uz po laparke - robili mi ju 30.6. O 11 som prisla do nemocnice, o 12.00 ma operovali a vecer o pol 6 som uz bola doma (v zahranici, tu sa laparka robi v ramci 1-dnovej chirurgie). Teraz na 4. den od zakroku je to uz ovela lepsie, mam 2 jazvicky - jednu v pupku a jednu asi 10 cm pod nou. Najviac ma tesi dobry vysledok - nepotvrdila sa endometrioza, vajickovody priechodne. Dost ma to ukludnilo, tak snad to uz teraz pojde dobre a coskoro budu aj //. 🙂 Zelam nam vsetkym cakatelkam a snazilkam vela trpezlivosti a sily. Pekny den!

mamartinka
3. črc 2011

@hariet Ahoj.Tak gratulujem ze je vsetko ok.A ty si kde v zahraniciu?My sme v Irsku.Mne robily na Slovensku Laparo a hysteroskopiu koli polipu co mi nasli este vo februari.Tebe preco to robily?Neaky problem u vas?Kolko sa vam nedari?Ti poviem ze vsetko ok a do dnesneho dna ani potom niesom tehu.A skoncili sme tak ze cakame na schvalenie asistovanej reprodukcie a ak to vide v septembri ideme na umele.Takze tak.Nam uz sa nedari na 5 rok a mam 31 rokov.

hariet
4. črc 2011

@mamartinka poslala som ti spravu 🙂

michellita
5. črc 2011

Ahojte tak ja mam za sebou tiez laparoskopiu,kde mi spravili vsetky potrebne vysetrenia a zistili mi nepriechodnost oboch vajickovodou. Doktor mi navrhoval rontgen-tzv.prefuk,ale ja som odmietla, mala som neskutocny strach a ako mi povedal sanca pri prefuku ze je aspon 1 dobry je minimalna..Kedze mi roboli prefuk aj v narkoze pri laparoskopii. Na co som povedala ze skusime aspon UI,ked som sa pyatala ak je uspecnost pri zdravych parov,podotykach zdravych paroch povedal ze statisiky ukazuje 15 percentnu uspesnost.Hlavne povedal ze nemame na nic cakat a riesit to takze a rovno ideme na IVF.. 🙂 drzim vam vsetkym palce kocky..

mamartinka
5. črc 2011

@michellita Ahoj.To mi je luto.A kedy idete do centra a kam?My chodime do Iscar Sulekova.Tiez cakame co nam schvalia ziadost ak vobec schvalia a navrhli nam vyskusat asistovanu reprodukciu.Nam uz sa na 5 rok nedari.Tiez som od februara tohto roku po laparke a hysteroskopii koli polipu a nic sa stale nedeje.Vam sa kolko nedari?Drzim taktiez palce. 😉 A sme zdravy par.

hanysek.hanysek
5. črc 2011

Ahoj holky, můžu se přidat? Minulou neděli jsme přišli o miminko, byla jsem 9+4 když jsem ráno začala krvácet. Jeli jsme do nemocnice, tam mi řekli, co sem už věděla. Vzali mě na sál, zbavili mě zbytky plodu a protože se jim zdálo, že to toho vytáhli málo, tak mi udělali laparoskopii. Potom mi řekli, že mám po té laparce v děloze dírku o velikost jehly na pletení. Můžete mi poradit, jestli ste se s tím některá setkala? Je to problém při otěhotnění, popř. těhotenství? Kdy ste po "akci" sexovali a kdy ste se začali snažit o miminko? V nemocnici mi řekli, že nesexovat 14dní, gyndař mi řekl, že nesexovat šestinedělí. V nemocnici řekli, že o miminko se začít snažit za 3-4měsíce, gyndař řekl, že až na jaře, že na podzim nemám otěhotnět, že je nejvíc potratů. Tak nevím. Cítím se dobře, nic mě nebolí, nekrvácím. Chci se začít snažit hned a na nic nečekat. Ale co ta dírka? Prosím o zkušenosti, jestli se s tím někdo setkal. Děkuji.

michellita
5. črc 2011

@mamartinka Ahoj,my sa chystame do Gin.fivu,zatial zacinam len vysetreniami,po tom co dostanem mrchu,ci az o tyzden najskor 🙂 budeme si davat vediet 🙂 my sa snazime 2 roky,ale to bolo kvoli tym vajickovodom,mohla som sa dat kaca vysetrit skor :( 🙂

mamartinka
5. črc 2011

@michellita No to mi hovor.Ja som tiez bola zanedbana gynekologom.Keby sme nesli do Iscare tak dodnes chodim s polipom a nikto ho nevidel.3 gyn sa pozerali a ani jeden ho nevidel.Ale aj tak mam laparku a hysteroskopiu zasebou a zatial vysledok neuspesny.Ozvi sa hocikedy.Kludne aj do internej posty 😉 Uzivas aj nieco?Vytaminy alebo tak nieco?

hariet
6. črc 2011

@michellita ahoj! nevycitaj si, ze si nesla skor. Ja som sla tiez po 2 rokoch..clovek stale dufa, ze sa to podari...Je super, ze viete pricinu preco sa nedarilo. Drzim palce! 🙂

hariet
6. črc 2011

@hanysek.hanysek ahoj..je mi luto co si si musela prezit... :( Co sa tyka tej dierky v maternici...to sa nejakym sposobom lekarom "podarilo" pocas laparky? Ja som 6 dni po laparke a mozno este par dni pockame a zacneme so snazenim znova... Drzte sa baby!

hanysek.hanysek
6. črc 2011

@hariet Oni mi řekli, že mám dírku v děloze a to je vše.

ma77
6. črc 2011

@hariet ahojky ono je to ťažke nevyčitať si že sme neriešili skôr neplodnosť ale ako hovoriš stale sme dufali ja som tiež ten pripad mam už jedno dieta a ked sme si povedali že chceme druhe tak to nešlo a 4roky sme sa snažili a dufali že ked sa podari 1 musi aj druhe len vela sa zmenilo aj u mna aj u manžela za tie roky ale ver mi že si to vyčitam že som neriešila skôr ale už neskoro plakat keby sa tak dal vratiť čas všetko by som robila inač šla by som po roku na gyndu a nie po 4 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹