Několik cystiček na vaječnících, měly jste někdo?

pejskyne
29. dub 2014

Ahoj, jsem tu nová, zaregistrovala jsem se, protože nutně potřebuju někam napsat (nechci to vyřvávat po ulicích 😉 ): Já mám menstruaci, hurá! Já jsem tak šˇtastná! Je to moje první po revizi v 8. tt, po čekání 7 týdnů, z toho dva a půl týdne PMS jako prase. Brečím radostí, protože včera ráno jsem byla u doktora, který řekl, že sliznice už "trochu dorostla", ale asi ne dost na MS, a pak že mám polycystické vaječníky , takže holt ten cyklus může být delší a mám čekat. Propadla jsem panice kvůli těm vaječníkům (slyšela jsem o tom prvně), co to je za hrůzu, ale na UTZ bylo vidět jen několik cystiček (cca 5), tak snad zmizí nebo nebudou moc vadit. Měly jste to tak někdo? Zajímalo by mě taky, jestli si taky brzo všimne moje pleˇt, že už je vše v pořádku - zanedlouho se vdávám a při těch nedávných hormonálních kotrmelcích mi vylezla p´ory na povrch snad všechna špína světa. Nemáte někdo zkušenost?

satii
7. kvě 2014

Ahoj, taky mám polycystické vaječníky a doktor mi řekl že nebudu moc mít děti :( Taky mám cykly strašně dlouhé (45-50dní) v období kdy mám ovulovat mi je strašně špatně, spím s kyblem a ty bolesti nepřála bych to nikomu. Co sem viděla na ultrazvuku tak těch cyst tam bylo strašně moc ☹ jinač plet mám v pohodě, není to tak strašné 🙂

janiczkap
7. kvě 2014

Čauky, taky mám jeden vaječník polycystický... co prý na to pomáhá je utrogestan, zkus se o tom pobavit s doktorkou.. jinak bereš nějaké vitamíny? já dnes začala s gynexem, tak uvidím, jaký to bude mít účinek. S pletí jsem měla problém bohužel vždy, ale s přibývajícími roky to není už tak hrozné..

pejskyne
autor
24. zář 2014

Holky, děkuju vám moc za odpovědi, promiˇnte, že až teˇd. Koupila jsem si v červnu taky ten Gynex, že ho se začátkem dalšího cyklu začnu brát, a ejhle - začátek dalšího cyklu nikde, jsou to asi vážně zázračné kapky, člověk si to pořídí, ani to ještě nezačne brát a už je těhotný 🙂. Takže ty vaječníky asi nejsou až tak v háji, jsem v této chvíli 12+6 tt a vypadá to dobře.Kůže teda pořád strašná, ale to přežiju. Děkuju vám za podporu a přeju všechno dobré.