Jsem špatná máma

lucaaaaaaqa
4. lis 2017

Ahoj chci se zeptat mneli jste pocit když dítě zacelo brecet ze mu proste chcete dat prez pusu? Já už sem z toho hotova a dneska večer to Bylo strašný :( řval a nechtel spát mnela jsem ten pocit mu dat proste facku aby už sakra neřval ze nevím co po mě chce všechno má! Cítím se strašně aľe asi to moc nezvladam :(

danfal
4. lis 2017

Mela jsem to podobne, spatna nejsi. Kdyz tohle nastalo, polozila jsem syna do postylky, aby se mu nic nestalo a sla se vyzurit do jine mistnosti. Az jsem se uklidnila vratila jsem se zpet. Ta negativni emoce potrebuje, ja vetsinou v kuchyni bouchla pesti do stolu nebo v koupelne nadavala sproste ☺☺☺☺. Drz se a neboj, bude lip.

dendulevrtule
4. lis 2017

Měla jsme to hodně podobně,u mě to bylo daně lehkou poporodní depresí.Ale občas pocit vzteku přetrvává 😞Ale v daleko mensi míře.
Jak píše @danfal jít se uklidnit jinam a pak přijít zpět,to je asi nejlepší řešení.Cloumaji s tebou i hormony.Spatna ale určitě nejsi.Myslim že všechny mívame pocity o kterých se moc nemluví.

janulkakraniska
4. lis 2017

NEJSI ŠPATNÁ!!!
Přejde to.
Řešila jsem stejně jako @danfal
Prostě jsem utekla zanadavala,vydychala a pak jsem byla schopná jednat normálně.
Bude to dobrý❤

pandora197
4. lis 2017

@lucaaaaaaqa Určitě nejsi špatná,jen se teď všechno změnilo...Navíc s Tebou cloumaji hormony a ono prostě to sestinedeli není žádný med.Těch krizových chvilek,kdy nebudeš vědět co mimi vlastně chce bude ještě hodně,ale to zvladnes.Teď jsi pro malého celý svět a když bude prostě nejhůř,tak jak psala paní výše běž se klidně vyrvat,cokoli,ale na prckovi si to nevybijej.Pro něj je vše nové stejně jako pro Tebe🍀

alkuska
4. lis 2017

Samozřejmě že mám takové pocity, když už nemůžu. Doporučuju zakroutit krkem nějakému plyšákovi, hned se ti uleví 😉

smudlinka24
4. lis 2017

Opravdu je dulezite az budes citit, ze na tebe jde vztek, odejit pryc a treba se zavrit na wc nebo v koupelne a zurit nebo pocitat dokud te to neprejde. Mohla by jsi v navalu vzteku malemu ublizit a pak se citit jeste stokrat hur.
Kazda nekdy nemuzeme at to prizname nebo ne.

janager
4. lis 2017

Asi spousta z nas si tim projde. Je dobre, ze jsi se sverila. Alespon me to pomohlo. Zkus si to prestat vycitat a udelat to, ze si s mimknkem budes povidat. Rict mu, ze jsi unavena,ze nevis, co ho trapi, ze ho ale milujes a nechces byt na nej zla. Ze tu jsi pro nej. Asi si hodne lidi rekne, ze jsem blazen, ze to dite tomu nerozumi, ale me tohle pomohlo...rict mu, co citim. Nadruhou stranu...casto deti podcenujeme.😉

lucaaaaaaqa
autor
4. lis 2017

@dendulevrtule pravé já se bojím že ty poporodni deprese mám no :/ a do toho ještě tohle je toho hrozné moc od rána od 2 nespi nic nepomáhá je to strašný dam ho do postylky a řve až do ted

andelka
4. lis 2017

Je to miminko. Řve i když ho kojis? Vozis v kočárku? Houpes v náručí na balone? Nosíš v šátku? Taky jsem blbě snášela řev,ale v těchto případech byl klid a nervy si odpočinuly.

maly_kukolar
4. lis 2017

Odporucam satku ci nositko! Ergonomicke, nie chicco a pod. Ja som mala tiez depky, prve 3-4 tyzdbe boli des,syn bud spal alebo reval. Tiez som obcas hladalav sebe tu onu matersku lasku. Teraz ma maly 9m, milujem ho najviac, sme na seba totalne naviazani 🙂 vela zmenilo nosenie, to je 100 a 1. Syn skoro cele dni na mne prespal, spokojny, takmer neplakal. Spolocne spanie, nosenie a prsko kedy si zapyta a uvidis 🙂

maly_kukolar
4. lis 2017

Este dodam, ze nosenie pomohlo hlavne prve mesiace. On bol v klude, ja tym padom tiez. Teraz uz samozrejme vacsinu dna prelozi, orehra sa, nosim len na uspatie a po vyletoch. Aby si si nemyslela, ze ho budes nosit do.maturity. Len to.pomoze prekonat tie prve tazke tyzdne, ked ta babatko bezvyhradne potrebuje.

blahova_andrea
4. lis 2017

nejsi špatná máma. jen jsi unavená a prostě občas nevíš, jak prckovi pomoct. já měla u prvního taky tyto stavy. kolikrát jsem si už říkala, že na něj hodím polštář. u druhého už to tak hrozné nebylo 😉 neboj...zažíváš normální věci, jen se o tom moc nemluví. všechny se za podobné myšlenkové zkraty stydíme.

viridie
4. lis 2017

@lucaaaaaaqa Ahoj 🙂 Rozhodně nejsi špatná,jen se Ti narodilo mimi a je to pro vás všechno nové a ono to není jen legrace,ale i hroznej stres, myslím že to všechny známe a chápu Tvoje pocity,já když jsem vyčerpaná, mám také psycho myšlenky...
Já Ti doporučuju vyzkoušet : vlézt si se synem do postele a mazlit se, kojit , zkusit šátek, pohoupat v kočárku, nebolí ho bříško ? Nemá hlad ? Pevně zavinout také může pomoci. Máš na dosah maminku/tchýni ,které by pomohly ? Povozily v kočárku,ať si vydechneš ? Ono to šestinedělí je mnohdy haluz,ale neboj bude to dobré ! Zkus se nicméně i vcítit do syna-sotva se narodil a je to pro něj úplně nová situace , spoléhá na Tebe,jsi teď jeho středobod světa.Prostě se vykřič z balkónu a pak věcně zkus vylučovací metodou přijít na to,co ho trápí a vydrž. Některé děti však pláčou pořád- a ano, je to strašlivý nápor na psychiku , je opravdu důležité delegovat rodinu, zkusit se nad to povznést,brát to po okamžicích a obrnit se. A hlavně se zmobilizovat a syna zahrnout laskavou péčí co nejvíce to jde. A opravdu to bude lepší,moc Ti držím palce, 🍀

morningstar
4. lis 2017

Nejsi špatná máma, myslím, že takové stavy má hodně maminek. Já je měla taky, jenom jsem se nikdy neodvážila říct to nahlas (nebo napsat). Není to vlastně nic divného, jen se o tom nemluví. Neboj, vydrž, sedne si to. Jak radí holky - šátek je dobrá rada a mě se líbí i zakroutit krkem plyšákovi 🙂

pavca1982
4. lis 2017

Jojo tyhle pocity už mi trvají 12let😀 a někdy se fakt neudržím.Nee... to byla nadsázka a trochu legrace pro odlehčení.Věř že každý týden co bude mrňousek starší to bude o chlup lepší.Ty si v tom uděláš svůj systém a malej taky začne víc vnímat.Bude to pak už příjemnější.Opravdu nezbývá než se obrnět a vydržet...nic netrvá věčně.Malá má 8m piští ječí hučí taky nic moc na nervy...začala lézt a sedat si takže je to starost, ale ty krásné chvíle co mi vrací stojí za to.❤a špatná nejseš máš na to právo je to záhul.

lucaaaaaaqa
autor
4. lis 2017

@andelka no jak kdy když kojim tak nerve jinak porad jenže já nemám co takže chudak má Jen mlezivo a samozdrejme nemůžu kojit furt jdeme ven a on brečí i v kocarku :(

lucaaaaaaqa
autor
4. lis 2017

@pavca1982 noooo je to strašný zahul už fakt nemůžu sem úplně hotova :/ je to děsný

viridie
4. lis 2017

@lucaaaaaaqa V tom případě se na kočárek vyprdni,vlez si se synem do postele a koj a koj a koj.Pokud nebude plakat,tak je to to,co potřebuje.Opravdu se vykašli na vše okolo a buď se synem takto v kontaktu.Evidentně chce být s tebou a pro rozjezd laktace je tohle rovněž nejlepčí cesta. A u kojení můžeš zároveň brouzdat na Koníkovi. 🙂

alkuska
4. lis 2017

@lucaaaaaaqa V tom případě má asi hlad a popřemýšlela bych co s kojením. Jestli nemáš mléko a nic nepomáhá (zkus se poradit s laktační poradkyní, čaje apod, o tomto je tu spousta diskusí a rad), tak ho prostě nakrm umělým. Možná uvidíš malý zázrak 🙂 Ostatní mě možná vynadají, ale měla jsem to samé, mléko jsem neměla kdybych se na hlavu postavila. Byl to očistec a strašně se mi ulevilo když jsem se přestala snažit o něco, čeho mé tělo nebylo z nějakého důvodu schopné. Ale nejprve se zkus líp rozkojit, až když to nepůjde tak se na to vybodní dřív, než se zblázníš. A ne, nedostatek mléka z tebe nedělá špatnou máme. Všichni jsme jenom lidi.

smudlinka24
4. lis 2017

Breci ze ma hlad? Pribira ti? Nemela jsem dost mleka, mala plakala a plakala, bodet ne, kdyz mela hlad. Ja bych taky nekdy hlady brecela😀 Dostala UM a bylo to nejhodnejsi mimi. Nejsem zastance kojit za kazdou cenu, radsi budu vysmata matka s vysmatym miminkem👶

viridie
4. lis 2017

@lucaaaaaaqa Fakt se neboj kojit furt. Mléko se začne postupně tvořit , plus ber to tak,že kojení je pro miminko nejenom o papání,ale uklidňuje,utěšuje a cítí maminku.Zkus to takhle vnímat a ono to půjde,neboj holka ! A ono 6 nedělí je často jen o kojení a sžívání se. Je to je jen období a zlepší se to, opravdu 🙂

sthanina
4. lis 2017

@lucaaaaaaqa Ahojky, moje zkušenost byla podobná... Brečel, když jsem ho přiložila na prso, zklidnil se na chvilku, vztekal se pak usnul(zřejmě únavou), ale když jsem ho chtěla dát do postýlky okamžitě po "odděliní" od prsa zpustil pláč... Brečela jsem taky a říkala si, že to s ním neumím, že mu nerozumím, že sem si ho neměla "pořizovat", že nejsem dobrá máma... Zvedla jsem telefon a volala na kojenecké oddělení, co mám dělat, že jsem po několika hodinách v koncích... Když jsem popsala situaci, sestra mi doporučila dát mu UM, že když přikládám miminko moc často, tak se mléko nestačí tvořit a on je pak vzteklý, že mu to nejde a řve hlady... Běžela jsem jako o život do lékárny, koupila UM, dala jsem mu lahev a opět jsem brečela, ale štěstím! Syn se napapal a krásně usnul... Určitě nejsi špatná máma, naopak mám pocit, že když to takhle tady čtu, tak tyhle myšlenky mají jenom mámy, co to pak zvládnou s gráááciii! Držím Ti palce, vydrž...

viridie
4. lis 2017

@sthanina Ahoj a dovolím si oponovat.Mateřské mléko se stíhá tvořit téměř vždy a kojiit téméř nonstop je v začátku normálka 🙂 Právě proto,aby se stimulovala laktace a vše se rozjelo tak jak má. Plus je kojení také o kontaktu,kór u novorozence. Rada "není mléko,dejte UM" je jeden z velkých mýtů, které kazí kojení mnoha ženám. A neber to prosím zle, že to píšu takto napřímo. Jen mi prostě přijde škoda, hned nabízet UM,když je to naprosto zbytečné a maminka dostane zcela zcestné informace.

luj89
4. lis 2017

@sthanina dalsi zdravotnik, co zkazil nekomu kojeni? Z toho mi az beha mraz po zadech...

janulkakraniska
4. lis 2017

@viridie Všichni vědí,že mateřské mléko je vždycky to nej...
Jenže začínám být alergická na řeči typu:neboj,to se rozjede....
Sama jsem si u prvního užila s mateřským...Vpacene bradavky a laktacni sestry za každou cenu snažily ty kozy vyloženě vydojit...ja přijela domů,mlíko žádný,deprese,jak jsem strašná,že pro svý dítě nemám...odstrikavala jsem a doplnovala to UM
U druhého jsem si poradila úplně sama i bez laktacnich sester,rozkojila jsem se druhý den po porodu,jelikoz se malá neprisala skrz ty bradavky,tak jsem odstrikavala odsavackou,fungovalo to krásně aspoň pul roku...
A já jsem byla na sebe setsakramentsky pyšná,že dostala aspoň půl roku!
Strašný je to,že prostě ty sestry navodí pocit vlastní neschopnosti...vaše dítě nebude mít mateřské mléko,to je hrůza...tak mi jiná laskava maminka v porodnici nabidla své,takže měl i syn.
Každá ženská si musí poradit,ale není hned ŠPATNÁ,že nemá...

pandora197
4. lis 2017

@lucaaaaaaqa opravdu doporučuji na podporu kojení,lehnout si s mimcem jen tělo na tělo,mimi v plinecce,Ty nahoře nahá a pěkně spolu v teploucku pod perinou🙂

viridie
4. lis 2017

@janulkakraniska Já také nikde nepíšu,že je někdo špatnej...🙂 Mám dvě děti a vím,jak je kojení pro nás matky fakt věda a velký boj, u prvorozené jsem z toho byla úplně hotová. Jen je prostě škoda, když se šíří bludy a doporučuje se UM,tak kde není potřeba. A ještě to doporučují profesionálové. A věta "neboj,to se rozjede" ...za tou si stojím,páč to tak v drtivé většině případů je. Jen často chybí podpora a správné informace...🙂

janulkakraniska
4. lis 2017

@viridie každá normální ženská,když vidí,že má dítě hlad a ona to nezvládá,dítě řve hlady,tak dá umělý...
Nevím,jestli některé jiné mamince šlo miminko utesit a presvedcit jej,ať pár dnů počká,než se to rozjede...

superkousky
4. lis 2017

@viridie Tak ono se to nejspíš opravdu rozjede,teda pokud se matka dřív nezblázní. Měla jsem to podobně jako zakladatelka a je pravda ,že se to rozjelo,ale psychicky mě to po znamenalo nejspíš do konce života 😉 .

sthanina
4. lis 2017

@viridie To je v pohodě, já kojila pořád dál...😉 Nic se nepokazilo... pak se to srovnalo. V tu chvíli, ale to bylo jak balzám na duši, v tom prsu po těch 10-15 min přikládání na prso, fakt asi nic nebylo🙂