Hrozná matka. Jsem špatná?

25. lis 2020

Zdravím
Přesně tak se cítim jako v tom nadpisu ... jako hrozná máma
Mam 7 měsíční holčičku - je na UM kdyby to někoho zajímalo nebo pak psal že když kojím tak nemusím řešit přikrmy -
Kdybych kojila neřešila bych ... kojit nemůžu ale
- no k věci ... už několik dní nevím tak 4-5 dní opět nechce příkrmy .
Přitom jsem měla takovou radost že se hezky rozjedla - když jsme začínali taky vůbec nechtěla, pár lžiček a konec - začla davát ruce křížem a mnout si oči (přitom vždy spí před obědem) ale jak mile se příblížím se lžičkou tak mi tam da ruce .. přitom ma jídla o kterých vím že ma rada. No a ted o pár měsíců později mi to děla zase
- dokonce v 6 měsíci když se tak hezky rozjedla řekla sem si že nahradíme i jedno mléko přes den svačinou jenže to teď taky nechce...
no jenže jsem to dnes nevydržela a proste byla jsem na ni hnusna , vím to (ne že bych křičela nebo jí něco udělala to bych nikdy neudělala ) ale hlas jsem zvýšila -
Prostě jsem na ni zvýšila hlas a řekla že proč nechce jíst a že bude o hladu pokud nebude jíst, že když nebude jíst tak to do ní narvu prostě -
Jenže si teď vyčítám že jsem na ni hnusna protože je malinka proste , jenže se s tim tady delam a ona proste nechce jen furt kňoura ... ( mam i strach že se na mě bude zlobit a nebude mě mít rada , chci aby byla na me “zavisla”a pak se ke tulila a byla takove klistatko jako ted ) jenze mam strach ze me takhle mit rada nebude ..
proste se citim hrozne ze jsem byla na ni zla ... jenze kdo to ma vydrzet prosit ji at si vezme lzicku ,,,, cely den

Mozna reknete ze zuby ale kdyz to delala pred par mesici a zub stale nema - pestrou stravu ma a snazim se at nema furt to same

Myslite ze jsem spatna matka ?
Chci jen aby jedla 😔a mela nejake ziviny nez furt prasek

barulina
25. lis 2020

Nejsi špatná matka. Byt máma je vyčerpávající. A milovat te bude. Neboj, bude hůř 😉😁

basko206
25. lis 2020

Rozhodně nejsi špatná máma 😊 špatná máma by dítěti rozhodně nevarila a ne starala by se a už vůbec by si nevycitala to že někdy zvýší hlas. Je jasné že je to stresující když nechce papat. Ale děti mají období. Naše malá dokud nezačala chodit do školky tak měla týdny. Týden jedla a týden skoro nic. Měla jsme strašne obavy a taky jsem kolikrát byla hrubší než bych chtěla. Ale pak jsem prostě to vzala tak že to tak je. Až fakt ve 2.5 letech ve školce se naučila jist pořádně.
Mala tě určitě nepřestane mít ráda 💓
Aby papala když nebude jist dlouho se zkuste poradit třeba s pediatrem. Nebo fakt možná ty zuby. Ty potvory dokážou růst a bolet a zneprijemnovat život fakt dlouho.
Nebo zkusit krmit jinak, pokud je v židli zkusit dát do křesla, pokud sedí bez židle zkusit židli... Prostě i to kde a jak ji může pomoci
Držím palce a hlavu vzhůru 💓💓💓

ejmate
25. lis 2020

Moje dcera to tak měla taky a zuby to byly. On nevyroste najednou a ikdyz nejsou vidět, popolejzaj pomalu dásní nahoru než vykouknou, takže to zuby můžou být. Já bych nenuzila, jen nabízela. Můžeš zkusit dát jí do ruky lžičku. Jednu dobu dcera nechtěla krmit, chtěla jíst sama. Samozřejmě to bylo všude a trefila se do pusy párkrát, ale lepší něco než nic 😉 Jinak já jsem ji dala pár lžiček příkrmu a dokojila. Jedno jídlo denně už bych asi klidně vynechala to mlíko, např dopolední svačinu a místo toho ji dej do ruky třeba banán. Když nebude jíst, dej jí pak až oběd a zase zkus nejdřív pár lžiček příkrm, klidně jen 2-3, pochval ji a soupni ji UM. Jinak buď v klidu, tyhle pocity jsou úplně normální, taky mě občas chytne nerv a to fakt řvu a pak si nadávám, že je malá 😅 U nás mezi 5-7. měsícem jedla nádherně. Kolem roku jednou super, pak zase nic nesnědla. Teď taky tak. Jednou sežere celou misku těstovin s omáčkou, pak jí 2 dny jen smetánky a normální jídlo nechce. Hlavně nenutí a necpst to do ní, pokud vyloženě nehubne. Děti si pak můžou vypěstovat odpor k jídlu a poruchy příjmu potravy. Přeji pevné nervy 🙂

amazonkajanik
25. lis 2020

Taky máme to období,že vymýšlí. Uvařím,co má rád a on si dá 3lžičky a konec. Pak vidí suchý chleba,nebo rohlík a může se zbláznit. Teď se mi daří do něj dostat toastovy chleba s lucinou,ale taky žádná sláva. Jo a mlíko,by měl mít jen 2x denně. U něj nehrozí. Sice dávám menší dávky,nebo ho pije s přestávkami,ale i tak ho má tak 5x za den. A to mi ho od 6měsíců do roka nechtěl skoro pít a neplnil doporučené denní množství ...

dura175
25. lis 2020

Nejsi špatná máma, děláš vše pro malou, ale je to prostě náročně. A pro uklidnění, moje neteř byla to samé. Nechtěla jíst, každé jídlo byl boj, jedla jen oblíbené věci a ostatní plivala. Byla schopna držet jídlo v puse dvě hodiny a pak je šla vyplivnout. Takhle ji to drželo od roku až asi do 6 let. Nakonec se to zlomilo a teď sice nejí vše, ale jí v podstatně normálně.

darinka84
25. lis 2020

Hrozná máma je určite špatná definice... To nejsi... Ale nenutila bych do jídla.. Když nechce... Můžou bolet dásně, zuby, afty, nemá hlad, to co chutnalo včera, nemusí dnes,.... Je tam bambilion věcí co může vadit a nuceni akorát vyvolá odpor... My teda jedeme metodu BLW, takže žádné krmení lžičkou u nás neprobíhá a upřímně nechápu tenhle nátlak lžičkou... Uvolni se, hlady neumre.. Nase dvouletá taky často ani neobedva a chce mliko.. Je zdravá, šťastná , spokojená, chytrá holka...

jane46
25. lis 2020

Nase mala do 1,5 nesnedla vubec nic, pak jen polevky a az tak ve 2 muzu rict, ze docela zacala jist. Budou ji 3. Zkusila jsem vsechno (nas starsi vyrostl na BLW metode) a ano i vyhrozovani hladem, krik kdyz to hodila na zem...
Nej mi pomohlo se s tim smirit, ze ji to tak vyhovuje a nechat to na ni. Odebirala jsem ji z nasich jidel nez jsem to osolila atd. Nevarila jsem jen pro ni.
Neber si to tak. Jsi super mama 😉
A i kdyz na sve deti obcas zakricime nebo neco placneme... deti umi odpoustet a miluji nas bezpodminecne 😊

xxx3d
25. lis 2020

Nejsi hrozná matka a víš co je nejlepší? Že mimčo do jednoho roku je kojenec, z čehož plyne co? Hlavně mléko. Když není MM, je UM.
To, že jedla, rozjedla se, ochutnala ale teď nechce není proto, že jsi hrozná matka.
Mimča to tak mají. Hlavní je klid, takže proto se uklidni, do jednoho roku je dítě kojenec. Mysli na to, usmívej se a hlavně si to každou vteřinu užívej.

orisek56
25. lis 2020

Zas neprožívej přehnané to, že jsi na malou zvýšila hlas, to už taky není uplne zdravé až takhle se hroutit, (pro mě z blbosti). Zas nedělej z dítěte traumatika po jednom vybuchu. Opravdu přijdou horší brnkačky na nervy, například já to mám teď vesele s 3 letackou a do toho druhou 18 měsíční, obě slušne akcnacky a boj s jídlem taky. Ale já jsem jiná, trochu si nastavují hranice a nepatřím úplně mezi mámy, které by se psychicky zhroutila z toho, že slz výši, na své dítě hlas. Na tvém chování nevidím nic spatne, prostě každá z nás jednou vybouchne. Já mám dneska s těma svýma úplně šílený den, nebyt už zocelena rutinou, tak se taky houpu na lustru.

codal
25. lis 2020

Nádech, výdech. Prdly ti nervy, komu z nás se to nestalo. Milovat tě bude, kvůli jednomu zvýšenému hlasu tě milovat nepřestane.Vycitky chápu, mám je skoro každý večer, když si lehnu a vybavíme si situace, které jsem mohla za celý den vyřešit jinak. Tohle se ti stane ještě mockrát. Mateřství je krásné, ale taky hrozně unavené a náročné. Takže si dej kus čokolády, dej jí pusu, obejmi ji a neřeš to. S prikrmama je někdy boj, moc jí do toho nenuť, ono to stejně nemá význam.V tomhle věku dětí dost často jen ochutnávají. Nám se dcera rozjedla až dlouho po první roce a je to úplně zdravá holčička. Takže hlavně klid❤️.

almara2
25. lis 2020

Chápu, to nejedeni děti je stresující. Hlavu vzhůru, nenut ji, má čas. 🍀

sudylichozrout
25. lis 2020

Jeeezis, kolikrat ja uz jsem tem svym holkam v miminovskem veku rekla neco neduhoveho, to ani nelze spocitat. Kdyz jsem mela u druhe potize s kojenim, mlatila jsem vzteky do polstare, zatimco ditko knouralo bezpecne v postylce. Kolik noci jsem probrecela a kolik hrnku jsem rozbila, abych zvladla ten stres, ani neresim. Proste ne vzdy jsme katalogove mamy, to ale neznamena, ze jsme spatne mamy 😉 Milujeme ty nase uzliky a to, ze obcas nejsme tutununu, na tom nic nezmeni.

zmrzlinka
25. lis 2020

Moje děti byli na UM a jíst " něco " jiného začali až po roce a dcery ta knourala do 2 let 😂 Bude to dobrý 💙

b91
25. lis 2020
95newmommy2020
25. lis 2020

Já mám skoro 10 mjedlika, takže lzickou by se krmil nejradši furt, na druhou stranu nám vůbec nejdou nějaký pokusy o BLW hehe. A zas fakt všem ostatním kamoskam, děti jídlo ze lžičky nebraly. A jediný co zabiralo jim dat kousky nejdřív na zem pak když seděli tak na vysokou židli. A sice začátky měly patlavejsi než já, tak teď třeba jdeme ven a ona muže vzít do krabičky nakrajeny ovoce a to dítě si to ruckou veme. Což je úžasný. Takže já bych to zkusila touhle cestou. 😊 A občas nervy ujedou každému. A miminka mají opravdu hodně krátkou paměť. Tam je spis důležitý celkový pohodovy rozpoložení. Pokud si navrcena tak ji určitě nekrm prikrmem. Já jsem třeba krmila vždy v dobré náladě, dávala jsem si fakt pozor aby u toho byla pohoda. A teď jídlo fakt miluje, až moc. 😂🙈 A když se budeš cítit nasrana, tak se zkus nadechnout do břicha. Uvědom si to co citis a klidně to nahlas pojmenuj. “Cítím se tak a tak, protože jsem vycerpana a ty jsi nevrla a mě to nicí” atd. Jednak ty děti jsou na nás napojené a překvapivě jsou empaticke a jednak te to naučí zvládat emoce. Což se hodi.

krupka3
26. lis 2020

Nejsi spatna mama, a kdyz miminko jeste nechce jist, nemusis ho nutit. Proste ji davej jist mene, kdyz jeste nema zajem. Neni to zavod. Drz se, materstvi je narocne.

moija
26. lis 2020

Syn prikrmy skoro nejedl do roka, sem tam par lzicek. A pak z niceho nic jsem nestacila nabirat a teď v 19 m by snedl vse, co vidi. Ale nikdy jsem ho do jidla nenutila, respektovala jsem, ze nechce, proste mu stacilo mliko