• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

27. července 2017 
@magnolie123 za pár týdnů mi budou dělat krevní testy, tak předpokládám, že otestují i toto a doufám, že tam už nic nebude.
28. bře 2012 v 09:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 ahoj, tak to si ma neskutočne potešila, no neskutočné, gratujlujem !a nemáš žiadné problémy v tehotenstve?ja si tiež myslím, že ženy s ureaplaznou zbytočne plašia, pretože v čechách to neliečia a keď žena nemá problemy, nejak to už nerieším po jednej neúspešnej liečbe.....som čitala , že pri ureaplazme, hlien môže zabíjať spermie, som si na skúšku kúpila ten conceive gel, ktorý je jediný gél, ktorý ma najlepšie podmienky pre spermie, tak uvidím :D...hlavne sa musím ukludniť :D, ešte raz gratulujem a strašne si ma pozitívne naladila
28. bře 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maximka33 aha, teraz som pochopila, ty si vlastne otehotnela pred liečbou ureaplazmy, takže môže byť vyliečena , nemusí, pochopila som to, no som zvedavá, ako ti vyjdú krvné testy, hlavne, že sa ti to podarilo prirodzene, myslíš, že u teba bol teda problém psychika?pekný dník
28. bře 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magnolie123 taky jsem moc zvědavá. rozhodně teď žádný výtok nemám. zítra jdu k mudr., tak uvidíme,co dál.
28. bře 2012 v 10:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maximka33 no som veľmi zvedavá, ako dopadneš a nemala si iné potiaže predtým, čo by mohla byť príčina , že si skôr neotehotnela, ja nemám nikdy žiadne problémy, žiadne zápaly, pravidelný menzes mám po vysadení antikoncepcie , ovulácia je, tak snažíme sa nejaký ten mesiac, stále nič, možno príčina nie je ta ureaplasme , ale neustály stres a čakanie že či už teraz ........ :confounded:
28. bře 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magnolie123 kromě tohoto nepřišli na nic.. a co partner? u nás k vyšetření nedošlo, ale po dvou těhot. je jasné, že to bude mít v pohodě. ta psychika hraje velkou roli. dvakrát jsem otěhotněla, ani nevím jak. a teď to nešlo. až když přede mnou byla vidina pomoci - IUI, tak to šlo samo. je prima se orientovat na něco jiného - práci, zahrádku, hobby. ne vždy to ale jde.
28. bře 2012 v 11:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magnolie123 a jak dlouho se snažíte?
28. bře 2012 v 11:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 no snažíme sa cca 4 mesiace , priatel je mladsi, ma 25 rokov, ja mám 32, jemu ureaplazma vysla negativna a lutujem ze mu nedali antibiotika , kedze zevraj chlapi to mozu mat hlbsie, len ja som mala antibiotika a vytera mi vysiel pozivitny opat....nechcem ho uz stresovat ja s tymto, preto cakam co bude a dufam, ze ten gel by mohol pomoct k tomu ....ale myslim ,ze je to psychika, ja sa to stale sustredujem , nedokazem uz myslie na nic ine.......
28. bře 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magnolie123 teda, tak nám to předepsala oběma. už jsem to asi měla dřív... ale neházej flintu do žita, 4 měsíce jsou ještě krátká doba.
28. bře 2012 v 17:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magnolie123 psala jsem ti do "soukrome" posty.... ja mam take ureaplazmata a otehotnela jsem a ver tomu, ze 4 mesice snazeni jsou fakt hodne kratka doba. obecne se rika, ze se ma par snazit minimalne rok.... je to hodne o psychice. tak se zkus zabyvat i necim jinym nez myslenkou na miminko a ono to pujde, uvidis :wink: hodne stesti
28. bře 2012 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
strašne si ma potešila, napísala som ti sukromnu postu, krásny dnik, drzim prsteky
28. bře 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievčatá chcem sa opýtaťtohladom ureaplasmy, mne to nasli moj manzel ju nema snazime sa skoro rok o babatko. dali mi antibiotika doxybene na 15 dni, a az 5 tyzdnov po ich dobrati mam prist na kontrolu. Je toto normalne tak dlho po dobrati??? pretoze tuzime po babatko tak nemozeme sa teraz dva mesiace snazit. dost to zle znasam i ja i partner, nakolko nam gynekolog povedal ze nesmieme otehotniet pokial to nemam preliecene bo ma potom ak by som otehotnela nemohli liecit. Dakujem za skoru odpoved.
14. dub 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka9999 to je zajímavé, mně o žádné pauze neříkali, brali jsme to 10 dní. a zatím nebyla ani kontrola. no a i s tím jsem otěhotněla..
14. dub 2012 v 16:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka9999 u nas sa urea objavila tak isto iba u mna, mm bol negativny. doxybene sme brali obaja pocas 10 dni, po troch tyzdnoch od dobratia poslednej tabletky som bola znova na vytery a vsetko uz bolo negativne. Ale sexualnuzdrzanlivost sme dodrziavali statocne :slight_smile:
14. dub 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 aha a s tym si aj otehotnela??? moze to ublizit nejakym sposobom babatku???bo na mna sa tak pozreli ked som sa pytala ci mozeme otehotniet akoby som bola vrah
15. dub 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pempusik aha lebo mojmu partnerovi nedali lieky nakolko to nemal dali to iba mne. :(( bo ja som z toho dost nestastna ze musim tak dlho cakat, pretoze sa chceme snazit o miminko a kvoli tomuto vraj nesmieme. neviem ci to mame risknut a pokusit sa alebo cakat este tri tyzdne kym ma objednaju potom tyzden na vysledky ten ma posle k mojej doktorke tm zasa kym sa objednam a potom dalsich 10 dni na vysledky.tak bude jun. leb mna gynekolog poslal k dermatovenerologovi, ten urobil mojmu mm vytery a najprv idem k nemu a potom naspat k mojej gynegologicke:((((
15. dub 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka9999 ja by som urcite pockala. mne sa to tak isto zdalo, ze je to nekonecny cas. Manzel zacal brat atb (len tak preventivne, predpisal mu ich urolog) v novembri, mal ich na cely mesiac. V case, ked ich uz doberal, mi zistili ureu, predpisal lieky pre mna a manzel si ich isiel dat predpisat k obvodnej. Po troch tyzdnoch som sla na kontrolu a uz bolo vsetko ok. Ale to uz bol koniec januara. Snazilkovat sme opat zacali az vo februari.
Je lepsie radsej nemat sexik. Lekar sice povolil,z e mozeme mat chraneny, ale tie pliagy sa rozsiruju najlepsie pri mechanickom pricineni.
Neboj, vsetko bude v poriadku, hlavne sa netreba ponahlat :slight_smile:
15. dub 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já mám ureoplasmata zatím negativní, ale v listopadu mi rozšiřovali cevkami močovou trubici, celou dobu pokoj a dnes mi na kontrole řekli že se zase zužila a protože plánujeme IVF na červenec tak mi doporučuje operativní rozšíření močové trubice. Prý by mi to nemohla v těhotenství roztahovat a potrápilo by mě to. Měla jste některá podobný problém?
2. kvě 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka9999 Mne doktor povedal, ze na kontrolu treba prist o 2 mesiace, lebo dovtedy sa mozu zvysku ureo este objavovat v tele. dolezite je, aby sa uplne vyplavili a az potom robit kontrolny test.
10. kvě 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka9999 treba urobit vyter aj partnerovi. vzdy sa musi liecit aj partner. nam predpisal lekar teraz subamed 2 krabicky.
10. kvě 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magnolie123 mne lekari povedali, ze partneri obaja vzdy musia brat lieky. aj ked vysledky su len u jedneho pozitivne. napr. mne teraz vysli vysledky negativne, manzelovi pozitivne. ale lieky beriem aj ja. lebo to mozem mat priamo v maternici /kde to nevedia bez laparoskopie zistit/ a vyter robia len z krcku maternice.
v kazdom pripade som uz 3x potratila, takze nic neriskujem, pocuvam lekarov a liecime sa obaja. a obaja pojdeme o 2 mesiace na kontrolne vysetrenie.
10. kvě 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veonka ja som bola na vysetreni s manzelom u dermatovenerologa. Mudr. halogoveca v Kosiciach. odporucam.
10. kvě 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sylvilka a mozem sa ta spytat, ake mas antibiotika a na kolko?
11. kvě 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka9999 mne tiez vysli pozitivne, priatelovi negativne, len nechapem preco aj jemu nedali antibiotika, mali sme aj pri negativnom vytere u neho jest obaja....samozrejme, ze ja som dobrala a vyterz opat pozitivny :/
11. kvě 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sumamed 500g. 2 krabicky po 3 tabletky s 5 dnovou prestavkou.
12. kvě 2012 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ten ucinok antibiotik posilnujem uzivanim MUMIA a rakytnikoveho oleja. aby som mala istotu, ze to zaberie. ale na kontrolu az po 2 mesiacoch, tak az potom budem vediet, ci sa manzel vyliecil.
12. kvě 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ;) i já přidám svojí zkušenost s ureoplasmou :( cca 6 měsícu do mě doktor valil zbytečně hormony clostylbeghyt na ovulaci,mysleli si,že je problém,že nemám ovu a proto se nedaří otěhotnět...během 6 měsícu jsem skončila 3 krát na gynekologickém příjmu pro silné bolesti,pokaždé po kapačce bolesti ustoupily a šla jsem domu.Před měsícem mi zjistili pozitivní Ureu,tak jsme s přítelem baštili Doxybene 200 po dobu 20 dnu,zítra dobíráme :slight_smile: jsem zvědavá,mám jít příští týden na kontrolní stěry,tak doufám,že je mrcha pryč a my se budeme moc dál snažít a brzy se zadaři :slight_smile: Čeká mě teď ještě laparka,mám z jí strach,ale doufám,že mi pomůže...
13. kvě 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Akurat si citam nieco o tejto ureaplazme, dnes mi volala sestricka a na zaklade vysledkov mi zistili tuto bakteriu :( je to hrozne, jeden napise, ze je to pohlavne prenosna choroba, druhy zase ze nie je.... Vraj je to bakteria, ktora sa nevyskytuje tak casto, ale vidim, ze nas tu je bohuzial dost :frowning2: poslu mi teda recept a budeme sa musiet liecit obaja s manzelom :frowning2: snazime sa o babatko uz rok, boli sme uz aj na konzultaciach a teraz to vyzera, ze to bude este na velmi dlho :frowning2: Takze vobec sa neodporuca sex pri tejto chorobe? Niekde som este citala, ze tato bakteria moze zabijat aj spermie? Ide o to, ze manzel ma azoospermiu, tak teraz rozmyslam, ci to nemoze byt aj tym?
14. kvě 2012 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@11tina najlepsie by bolo nemat vobec sexik. ja som si to nevedela predstavit, ale nakoniec sme to zvladli :slight_smile:. A co sa tyka manzelovho spermiogramu, urcite to ma na to vplyv.
14. kvě 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pempusik no budeme to musiet zvladnut ked to je pre zdravie oboch... tak hadam sa to teda prelieci a potom sa aj manzelovi upravi spermiogram :slight_smile: ako dlho si sa liecila ty? sama, alebo sa preliecoval aj partner?
14. kvě 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek