Jak přestat s přikrmováním umělým mlékem a pouze plně kojit?

Zodpovězené
18. říj 2019

Dobrý den,

od začátku bojujeme s kojením. Na spuštění mléka jsem brala benedikt a pískavici třikrát denně po 3 tabletky. Odsávala jsem si mléko a dávala malému přes hadičku, dokrmovala jsem i umělým.
Donedávna jsem dávala večer 1 - 2 láhve a pak jsem přestala. Zkoušela jsem jen kojit. Vydrželi jsme asi 6 dní, a pak se strašně odtahoval a plakal. Viděla jsem, že mu nic nejde. Pouze cucal a byl z toho nervózní.
Dva večery jsem si zkusila odsát mléko a nešla mi ani kapka. Přes den plně kojím, v noci také. Jen večer nemám mléko.
Chci pouze kojit. Co mi doporučíte?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro spokojené kojení není třeba nic jiného, než dostatečný kontakt s miminkem, společné spaní, co nejčastější kojení. Pokud nyní večer dáváte dokrm a v takovém množství, zkuste dokrmovat vždy pouze cévkou u prsu a postupně množství dokrmu snižovat. Ne příliš rychle, např. jen každé 3-4 dny o 10 ml. Velmi doporučuji kojit v tzv. savčí poloze, kůže na kůži. Zkuste se podívat na www.prirozenekojeni.cz.
Důležitá je informace, že množství odsátého mléka nijak neodpovídá množství mléka, které nakojíte. Kojení a odsávání nejsou stejné aktivity. Znám mnoho plně kojících žen, které nedokáží odsát téměř nic.
Bylinky či homeopatika nic nezkazí, mohou podpořit, ale nečekejte zázrak. Tím je pouze Váš kontakt s miminkem.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová