Kojení. Co dělat, aby miminko nevyblinkávalo celou dávku?

Zodpovězené
8. led 2024

Dobrý den,

mám doma 9denní miminko a začala mi vždy jednou denně blinkat, jakoby vyblinká celou dávku, a pak saje hrozně hltavě a dusí se s tím.

Co můžu udělat pro zlepšení?

Děkuji

Dobrý den,

u kojených dětí neexistuje pojem "dávka". Miminka se kojí na požádání, tak často a tak dlouho, jak chtějí. Jednou vypijí hodně, jindy jen cucnou. Ublinkávání a následné kojení je zcela normální a pokud miminko nemá jiné obtíže - potíže s kakáním, úporné prdíky, neblinká často a obloukem do dálky, pak pokračujte a kojte dál na požádání. Zkuste střídat polohy, velmi doporučuji u novorozeňátek polohu savčí - www.prirorzenekojeni.cz.

Buďte trpělivá, vše se mimi teprve učí, zkouší, osahává a i Vy zjišťujete co a jak funguje. Jen tak dál.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová