Kojení po 7 týdnech. Je marné to ještě zkoušet?

Zodpovězené
23. led 2024

Dobrý den,

mám už 7 týdnů po císařském řezu. Zkoušela jsem kojit 4 týdny, ale stále se mi prsa nenalila a měla jsem strašně malinko mléka, tak 5 ml po každém odsávání. Kojení jsem vzdala, ale stále mi z prsou teče mléko, i když jen malilinko, ale teče.

Je možné, že se prsa ještě nalijou i po takové době, po 7 týdnech?

Nebo už je marné to znovu zkoušet?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to, že se prsa nalévají, kape mléko, je známka, že fungují hormony. Tzn., můžete samozřejmě zkusit kojit. Můžete zkusit takový malý restart. Znamená to kojit na požádání, tak často a tak dlouho, jak mimi bude chtít. Pokud dokrmujete lahvičkou, je však šance, že se plně rozkojíte ohrozena. Doporučila bych tedy dokrmovat cévkou přímo na prsu. Postupně pak ubírat množství dokrmu a více kojit, tím se v ideálním případě bude navyšovat laktace a postupně se plně rozkojíte a dokrm již nebude třeba.

Nejzásadnější a nejdůležitější je intenzivní kontakt s miminkem, kůže na kůži, společné spaní, střídání prsou při kojení, atd. Zkuste např. savčí polohu viz www.prirozenekojeni.cz

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová