2,5 leté dítě pije téměř litr kravského mléka denně. Jeho stolice je stále řídká. Máme to řešit?

Zodpovězené
9. dub 2019

Dobrý den,

můj syn - nyní 2,5 let, je závislý na kakau - Granko. Ráno ještě v postýlce vypije 200ml, bezprostředně po obědě (jí normálně) trvá na kakau do postýlky před odpoledním spánkem a večer po večeři než jdeme spát znovu 200ml kakaa. Než si strčí láhev do úst, pozorně zkontroluje, jestli je obsah hnědý, jinak to reklamuje. Jogurty mu příliš nejedou, ani tvrdé sýry. Nemůže být tolik (3/4litru denně) plnotučného kravského mléka pro něj na škodu? Míval z něj zácpu ještě tak rok zpět, ale dávala jsem ho tehdy jen nouzově, pokud došlo umělé mléko.

A ještě prosím o zodpovězení, jestli je u takto starého dítěte, které už jí i pevnou stravu, normální, že má pořád tekutou stolici, jako jen kojené dítě. Tuto stolici měl i po UM. Kaká takto 2-3 denně. Nosí stále pleny.

Děkuji za odpověď!!

Dobrý den,

doporučuji snížit synovi příjem čerstvého kravského mléka na 400 - 500 ml za 24 hodin, zkuste mu zmenšit každou dávku. Možná bude protestovat, ale takoví jsou rodičové - musí dávat dítěti hranice. Zřejmě se tím vyřeší i časté řídké stolice.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová