Abkm. Je to možné (po zavedení Kendamil)?

Zodpovězené
16. led 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda-li má malá ABKM, jelikož začala mít takový “ekzém” poté, co jsme zavedli Kendamil.

Děkuji

Dobrý den,

kritéria pro stanovení ABKM jsou mnohem tvrdší, než jen ekzém - k projevům alergie na bílkovinu kravského mléka patří též kolikovité stavy, projevy gastroezofageálního refluxu jako je regurgitace, ublinkávání či zvracení, vodnatá častá stolice, někdy s příměsí krve či hlenu, neprospívání.
Tuto kojeneckou dermatitis (ekzém) bych zatím hodnotila jako reaktivní, tj. jen určitá snížená tolerance.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová