Antibiotika a pobyt venku. Mohu vzít dceru na ATB ven na vycházku? Nemá teploty, nekašle.

Zodpovězené
9. bře 2019

Dobrý den,

mám 1.5 letou dceru, která se nyní léčí doma se zápalem plic. Bere týden Klacid, a ještě týden ho brát bude. Je pátý den bez teplot, doma je čilá, občas zakašle, jí, spí, na první pohled jí "nic není". Mám ještě o rok starší dceru, která neonemocněla, a doma už jsme všichni dost zoufalí. Myslíte, že bychom mohli ven? Mladší - nemocnou - bych se snažila držet v kočárku, nebo v náručí, maximálně trochu pochodit, třeba na hodinu denně?

Děkuji.

Dobrý den,

nevím, jaký byl klinický průběh onemocnění před zahájením léčby Klacidem a popř. jaký byl nález na RTG plic. Jestliže bylo vše příznivé, myslím, že krátká procházka při slunečném počasí s dítětem v kočáru by uškodit úzdravě neměla. Samozřejmě stále se přísně vyhýbejte kolektivu, i přes atb léčbu může dojít k další infekci dívky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová