Bolesti po odstranění nosní mandle. Jsou v takové míře?

Zodpovězené
9. lis 2019

Dobrý den,

syn je dnes první den po operaci nosních mandlí a neustále si stěžuje na bolesti v krku. Ale v takové míře, že odmítá pít, jíst a dokonce nechce ani polykat sliny. Odmítá smrkat. Je celkově teplejší, ale teplotu nemá.

Chápu, že bolesti jsou normální, ale i v takové míře?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

krátce po operaci oblast krku bolí zřejmě dost, ale další den již děti začínají lépe polykat a bolest výrazně ustupuje. Doporučuji krček chladit, podávat studený čaj po lžičce, konejšit. Tlumit bolest ibuprofenem či paracetamolem. Můj syn se potíží zbavil 3. den.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová