Bronchitida u dětí. Je vhodné, po ustoupení obtíží a zaléčení, léčbu ukončit?

Zodpovězené
8. čer 2022

Dobrý den,

syn trpí často na průdušky. Za poslední 3 měsíce je měl skoro 4krát. MUDr. nám dá vždy Ventolin v sirupu. Dnes po kontrole v imunologické a alergologické poradně MUDr. doporučila a dala Seretide 25/50 Inhaler, že má syn inhalovat 2-2-2 (dva vdechy 3x denně) a po 7 dnech už jen 2x denně. Máme zásobu na 6 měsiců, kdy tam jdeme na kontrolu.

Myslíte, že po ustoupení obtíží a zaléčení je vhodné léčbu ukončit?

Když bude syn zdráv, příčí se mi do něj stříkat tyto léky. Jaký je prosím Váš názor?

Dodám jen, že do poradny jezdíme už skoro 2 roky kvůli AE, co měl syn a potr. alergiím. Syn má necelé 3 roky.

Děkuji za odpověď.

Lucie

Dobrý den,

Seretide představuje udržovací resp. preventivní léčbu astmatu a podobných stavů. Čili z principu je třeba ho dávat pravidelně a dlouhodobě. Cílem je zabránit vzniku dalších atak "bronchitidy" tak, aby nemusela být užívána akutní léčba (Ventolin a další léky).

Pokud je dlouhodobá léčba správně indikovaná, tak jsou rizika dlouhodobé léčby podstatně menší než rizika spojená s opakovanými bronchitidami a než rizika spojená s jejich léčbou.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká