Co je to za vyrážku?

Zodpovězené
31. kvě 2023

Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat, co je to za vyrážku.

Syn 8,5 měsíce, stále kojený, příkrmy zavedené od 6. měsíce. Před několika dny měl 2 dny teploty (ne vysoké, max. 37,7), rýma, kašel (podotýkám už 3x měl bronchytidu - 2x ležel v nemocnici), za 2 dny se mu brada úplně začervenala a vypadalo to nehezky (první fotka), mazala jsem Sudokremem a brada vypadá mnohem líp, teď se to rozlezlo na krk, viz ostatní fotky.

Nesvědí, nebolí, nikde jinde to nemá. Hodně slintá, druhý zub vylezl před týdnem. Přisuzovala jsem to zubům, ale teď nevím, jestli se nemůže jednat o nějakou tu 6.,7. nemoc.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z fotografií a bez doplnění dalších informací se kožní problémy hodnotí těžko. Mohlo by se jednat o atopický ekzém.

Máte v rodině někdo nějakou alergii? Astma? Kožní problémy?

Nebo by se mohlo jednat o tzv. kontaktní dermatitidu (vyrážka vzniklá kontaktem s něčím: oblečení, sliny, prací prášek apod.).

Doporučovala bych navštívit Vašeho pldd ke zhodnocení a dle toho k doporučení, jak vyrážku ošetřovat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká