Co pomůže na časté žaludeční chřipky a zvracení?

Zodpovězené
23. dub 2019

Dobrý den,
syn trpí častým zvracením. Vždy je vyšetřen lékařem a vždy se jednalo o akutní gastritis. Rotaviry a příště zas jiné viry se našly i ve stolici. Průběh je u něho velmi těžký a dlouhý. Je k tomu prostě náchylný. Vozím ven vlhčené ubrousky a dezinfekci na ruce, ale i přes tato opatření občas syn takto onemocní.

Existuje nějaká další prevence? Nějaký volně prodejný preparát na podporu imunity? Nebo nějaký lék proti zvracení, který mohu mít doma jako první pomoc? Zvažuji i lázeňskou léčbu, co mi prosím doporučíte? Lze budovat imunitu tak, aby syn netrpěl na střevní chřipky? Jak imuntu podpořit?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,
zvracení v úvodu nemoci je u dětí velice časté a doprovází i jiná onemocnění ( např. kašel, rýmu, angínu, močovou infekci, atd. ) Jestliže je Váš chlapec k infektům trávicího traktu zvýšeně náchylný, doporučuji pečovat o střevo a jeho mikrofloru. Tj. kvalitní strava, zcela vyloučit sladká jídla z jídelníčku, trvale podávat laktobacilus ( moje je oblíbená Bio Gaia ), dbát na pravidelnou stolici.
Zkusit omezit expozici synka těmto infektům ( školkové děti, větší kolektivy ).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová