Dírka na krku. Co by to mohlo být a co s tím?

Zodpovězené
24. dub 2023

Dobrý den,

dcera (11 měsíců) má od narození na krku malou dírku. Vypadá jako dírka na náušnici. Nikdy s ní nebyl problém, tak jsem ji neřešila s Dr.
Teď v poslední době se na ni občas udělala taková krustička, co vypadá jako zaschlá rýma. Pokaždé jsem očistila, vydesinfikovala a bylo to v pořádku. Dnes však z dírky vytéká neustále něco jako bílá rýma. Když to zaschne, má to nazelenalou barvu. Vždycky se to odloupne a vytéká další.

Nevíte, co to je a co s tím mám dělat?

Malá je jinak úplně zdravá a ani nevypadá, že by ji to bolelo. Naší Dr. jsem se nedovolala a zatím neodpověděla ani na e-mail.

Děkuji

Dobrý den,

z fotografie se to soudí špatně. Potřebovala bych vidět a vyšetřit. Bylo by vhodné udělat stěr z vklesliny a poslat na mikrobiologii, doporučovala bych udělat ultrazvuk vklesliny (aby se zjistilo, do kterých krčních struktur vkleslina zasahuje).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká