EEG výsledky. Mohu být klidná?

Zodpovězené
16. dub 2021

Dobrý den,

dcera má občasné stavy zahledění/zamyšlení. Jsou to sekundové stavy, bez jakýchkoliv záškubů, stáčení očí a podobně. Navštívili jsme tedy na doporučení dětského lékaře neurologické vyšetření, které dopadlo dobře. Byly jsme na EEG a v pořádku, pro jistotu nás poslaly na 20hodinové EEG a též v pořádku a před nedávnem jsme byly ještě na dalším EEG a též v pořádku, tedy aspoň tak mi to lékařka řekla.

Ve zprávě je přímo psáno: EEG na pěkném pozadí, oj. výboje vln ostrého charakteru CP vlevo v.s. artefaktové.

Mohu být klidná?

Lékařka mi řekla, že se tam cosi zobrazuje, ale že to jsou pohybové křivky nebo jak to nazvala. Takže závěrem prý je, že stavy zahledění jsou nejspíše zamyšlení a epilepsii na 99% vylučuje.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle popisu byla dívka během vyšetření neklidná, EEG křivka zaznamenala pohybovou vlnu. Vlna, která je charakteristická pro epilepsii nebyla opakovaně na EEG zaznamenána. Doporučuji dívku nepřetěžovat, dodržovat režimová opatření - pravidelně a včas chodit spát, nedráždit mozek sledováním monitorů (mobil, PC, tablet, atd.), nenechat ji koupat bez dozoru, nespat na palandě.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová