Epilepsie. Co myslíte?

Zodpovězené
16. zář 2020

Dobrý den,

můj syn má 5 let. Problém je to, že má autismus a dělali mu eeg - má abnormní graf, může to být náběh. Na epilepsii - epileptické záchvaty jsme nepostřehli, jen se mi stěžuje na bolest žaludku, má prý pálení a brnění jazyka a někdy cítím, jak se mu chvěje jedna strana, buď noha nebo ruka.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Vámi popisované projevy patří k projevům epilepsie - typ petit mal, tj. epi záchvat není provázen křečemi, ale těmito drobnými příznaky (patří sem i zahledění). V každém případě je nutná léčba antiepileptiky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová