Folikulární keratóza. Nemůže to být ještě něco jiného?

Zodpovězené
3. dub 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na folikulární keratózu. Dceři ji diagnostikovali na kožním cca v roce a půl, ale neustále se jí zhoršuje. Dříve to vždy měla dcera jen na jedne části těla (obličej, ramena, stehna). Teď už to má i na lýtkách a na všech třech částech těla zároveň. Dětská lékařka nás poslala na rozbor krve kvůli lepku a prý v pořádku.

Nemůže to být ještě něco jiného?

Dokud jsem malou kojila (do půl roku), tak žádnou vyrážku nikde neměla. Ale teď se to neustále zhoršuje a už jsem z toho nešťastná. Vážně už nevím, jak bych jí pomohla. Speciální kosmetiku samozřejmě používáme.

Děkuji

Dobrý den,

je to otázka spíše pro kožního specialistu, podle mých zkušeností (i u vlastního dítěte) je průběh keratózy vlnovitý, někdy je kůže hodně zhrubělá a červená, pak následuje období klidu, kdy je kůže jen drobně zdrsnělá, bez zarudnutí. Dobrá zpráva je, že to není nebezpečný projev, dítě není nijak ohroženo.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová