Otoky nohou. Nemůže to být peeklampsie?

adela1399
15. srp 2020

Ahoj,jsem momentálně 40+3 a na porod to prý nevypadá...vzhledem k tomu,že přenáším tak kontrola v pondělí. Vše bylo v pořádku..ozvy krásný a vyšetření v pořádku akorát to prý zatím nevypadá. Ale od včera od odpoledne mi začaly otekat nohy(chodidla,kotníky i lýtka)...za celé těhu jsem otoky neměla...je to normální? Rano v pohodě a teď jsem douklidila komplet byt a zase strašně otekly. Nemůže to byt preeklampsie?

nikol125
15. srp 2020

@adela1399 Pokud nemáš bílkovinu v moči tak je to normální řekla bych že to má většina těhotných obzvlášť když už si po termínu.. kamarádka na to trpěla už snad dva měsíce před porodem ale vzhledem k tomu že měla tlak a moč v pohodě tak je to normální

adela1399
autor
15. srp 2020

@nikol125 To mám prý také...tak je to asi normální,ale nechci nic podcenit.🙂

tasimia
15. srp 2020

@adela1399 může být i nemusí. Já třeba měla preklampsii, otoky teda mazec a kamarádka měla snad ještě horší a tlak, bílkovina a všechno v pořádku. Takže těžko říct. Pokud si nejsi jistá, zajdi si do nemocnice.

adela1399
autor
15. srp 2020

@tasimia Mám už i cca 2,5h nepříjemný tlak na konečník...otok už splasknul,tak uvidíme jak to dnes bude pokračovat,kdyžtak zajedu určitě nebudu podceňovat...🙂

tasimia
15. srp 2020

@adela1399 určitě zajdi 😉

drakenn
15. srp 2020

V tomhle počasí jsou otoky normální. I vzhledem ke stáří těhotenství. Ale buď v klidu, ještě určitě neprenasíš! To budeš až po 42. týdnu.
Já bych nepanikarila. Pokud by na kontrole nebylo něco v pořádku, už by si te nechali v nemocnici.

klokanka31
15. srp 2020

@adela1399 Já měla od půlky 9.měsíce taky hodně oteklé nohy, až jsem z toho byla nešťastná. Ale dalo se to dopořádku do týdne po porodu.

me_druhe_ja
15. srp 2020

Mě někdy v koncem 7m (byl srpen a hrozný vedra) asi dvakrát šíleně natekly, ale brutálně. Fakt jsem měla strach. Ale přes noc to splasklo a už to bylo v pohodě. Natekly nohy u těhotných, v létě a kór ještě na konci jsou bohužel častý problém.

matildapg
17. srp 2020

Holky ja měla otoky i lednu a to byl nak 23tt....k preeklampsii patri i vysoky tlak...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru