Fucidin. Jaký máte názor?

Zodpovězené
18. bře 2020

Dobrý den,

prosím o pomoc. Už 14 dní má moje měsíční holčička na tváři buď vyrážku, akné nebo alergii....nevím. Poslala jsem doktorovi foto a on ji ani neprohlédl, ani nestanovil diagnózu a dal antibiotikovou mastičku Fucidin. Samozřejmě jsem ji nedávala, protože ji neprohlédl a už v takovém věku nebudu patlat malé dítě. Proto prosím o Váš názor.

Předem děkuji a hezký den přeji.

Dobrý den,

je to velice častý projev na kůži novorozence, tato vyrážka souvisí s osídlováním kůže běžnými bakteriemi. Doporučuji Vám dcerce vyrážku umýt mýdlem a vodou, opakovaně omývat řepíkem. Při přesušení pokožky promazat např. Linolou fett. Projevy se postupně zklidní a vyhojí.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová