Hlen ve stolici + miniaturní žilky krve. Je to v pořádku, nebo žádat o nějaká vyšetření?

Zodpovězené
21. pro 2020

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně stolice mé 10týdenní dcery. Doteď měla stolici vždy normální, ale poslední dny je ve stolici přítomný hlen, a při větším bádání jsme objevili v plíně i žilky krve. Manžel našel na konečníku menší trhlinku, tak nás napadlo, že by ta krev mohla být přítomna z toho.

Dcera je kojena, jen večer dáváme 90 ml příkrmu - Beba. Do teď kadila každý den, teď už je to 1x za 2 dny. S dětskou paní doktorkou jsem to zatím neřešila. Ještě podotknu, že dceři nedávám žádná probiotika ani žádné jiné přípravky, pouze Kanavit a vitamín D.

Chtěla jsem se zeptat, zda je to vše v pořádku, nebo zda máme žádat o nějaká další vyšetření.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji udělat holčičce výtěr ze zadečku, dopnit základní vyšetření krve.
Upravit stravu - Vám bezmléčnou dietu, dívence Bebu buď zcela vysadit nebo nahradit mlékem se štěpenou bílkovinou (z řady Beba je to např. Althéra nebo Alfamino).
Po domluvě s pediatrem jednorázově podat 1 kapku Kanavitu mimo dávkovací schéma, přidat probiotika, třeba Bio Gaiu, kontrolovat pravidelně hmotnostní přírůstky.
Dále postupovat dle vývoje stavu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová