Intimní hygiena u holčiček. Jsou nějaké gely pro děti?

Zodpovězené
18. dub 2020

Dobrý den,

mám 3letou holčičku, v poslední době máme problém s koupáním, vše pálí, štípe a to, i když není opruzená. Většinou nechce ani pořádně utřít a vždy se kroutí, že bolí nebo jak kdyby se bála nebo byla přecitlivělá.

Zajímá mne, zda jsou nějaké gely pro děti nebo můžu použít gely pro intimní hygienu pro dospělé.

Děkuji 🙂

Dobrý den,

doporučuji vyšetření pediatrem, včetně výtěru krku, rozboru moči a vyloučení možnosti synechií. Dívence dělat sedací koupele v řepíku či dubové kůře 2x denně, nasadit laktobacilus Bio Gaiu. Nepoužívat na hygienu ubrousky. O speciální řadě pro intimní hygienu batolat a malých dívek nevím, zatím jsem vždy potíže vyřešila výše uvedeným postupem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová