Koupání a uspávání. Co dělám špatně?

martinatd
12. čer 2021

Ahojte, uz zase prosím o rady ale nevím co můžu dělat špatně, do teď žádný problém nebyl .Vždy po posledním spánku a koupání, jsme se přesunuli do ložnice kde jsem malého 3M u kojeni uspala. Nějakou dobu už koupu každý večer a téměř vzdy když jsem ho vytáhla z vany při sušení a oblékání začal plakat, pak se uklidnil a bylo vše oka. Po nějakém čase už začal plakat i při kojeni
I kvůli prdikum, jen na rukách byl klid, pár dní jsem zkoušela takto, no a dnes když jsem si řekla, že kojení zkoušet nebudu a začnu hned uspavat na rukách prorvalI I to, uz jsem.bezradna... když se vzbudí hrajeme si ,pak se jde koupat a pak spát.. myslíte že může být problém treba v tom hraní si před spaním a koupáním?Po koupání ho nemůžu ani polozit na postel, to má ještě větší histerak. Kdybych koupala pár minut po probuzení oka, ale je vhodně ho po koupání dwt hrát? Prošli jsme si malým bojkotem a často plakal u kojeni nebo nás trápí hodně prdiky na vecer, může to třeba mít nějak zafixovane, a proto nechce? Už nevím co by to mohlo být als neumím si tak představit každý večer. Je mi líto že tak hezky rituál je vlastně katastrofa. Pri koupání je veselý, zlom vždy nastane jak ho vytáhnu a táhne se dokud únavou a křikem neusne. Děkuji za pomoc

emillyhk
12. čer 2021

@martinatd Nejsem si jistá, jestli to dobře chápu... Syn pláče po ukončení koupání? Mě to malý 4,5 měsíce dělá občas taky. Koupání se mu líbí, je to pro něj hra, zábava. My teda koupeme v umyvadle po každé, když se pokaká (někdy 1x, někdy i 3x denně), většinou nám to vychází dopoledne. Večer už vaničku obvykle nevytahujeme, to spíš když byly teď ty vedra... Ale k věci - mě se třeba osvědčilo odvést pozornost jinam. Když ho vytahuju z vody, na chvíli ho zvednu k zrcadlu, usmějeme se na sebe, udělám dva tři obličeje a jdeme sušit. Když začne mrčet u sušení, dám mu hračku nebo dudlík, poprdím pusou na bříško, apod. Prostě si dál hrajeme 😊. Pokud to nejde, protože třeba spěchám k doktorovi, apod., tak je to chvilku taky s brekem, prostě rychle usušit, obléknout, pomazlit a jít 😉

martinatd
autor
12. čer 2021

@emillyhk taky jsem se myslela ze je to tím že se mu to prostě líbí, ale když už pak brečí i v rukách mimo koupelnu, tak to musí být něčím jiným. Dudlik nechce , ještě nevnima že ma něco v rukách, takže i když se snažím, zabavit je ho těžké když ho potřebuju sušit, mazat, oblékat..😏napadlo mě, je ho nekoupu pozdě že už je třeba unavený a hladový....krom toho zkusit ho okoupat dřív, me nic nenapadá. Ale moc děkuji

emillyhk
12. čer 2021

@martinatd Tak určitě to může být tím, že je už přetažený a jak začne plakat, tak je pro něj těžké se uklidnit... Zkusila bych koupat dřív, dát tomu aspoň týden, ale hlavně si to zkusit nastavit v hlavě, že není problém 😉 Náš prďolka naprosto neomylně vycítí, když na něco "tlačím" nebo jsem nervózní. Jo a na prdíky u nás perfektně funguje Babycalm 😊

zuzineckah
12. čer 2021

@martinatd zkus posunout čas koupání na dřívější hodinu, třeba o 30 min... A taky bych to připisovala prdům, je ve věku, kdy se začíná víc hýbat, peristaltika funguje jinak... Těch důvodů může být víc 🙂 Nebo si prostě jen mění režim, to se stane ještě mnohokrát 🙂

pavlina00000
13. čer 2021

@martinatd
Tak z mé zkušenosti se mi to jeví jako jasné přetažení. Zkuste hlídat ty cca dvě hoďky bdělého času, pak vždy uspat. Postupně se ten bdělí čas bude posouvat. Já to poznám tak, že už začne být taková trošku protivná, někdy vydrží i méně než dvě hoďky, zřídka déle. A pokud se vám vzteká i přes den u kojení, zkuste posunout kojení vždy až po spánku. Tedy 1,5 - 2 hoďky hraní, pak uspat a po probuzení hned nakojit. Taky jsem myslela, že máme bojkot a bylo to tím spánkem. 😊

martinatd
autor
13. čer 2021

Holky děkuji, vyzkoušim dnes , pevné doufám že je to jen v tomhle a bude klid 🙈🙏😊