Jak jste ošetřovaly intimní partie po porodu? Jen vodou?

denisar96
8. lis 2016

Zdravím, dávám seznam věcí do porodnice pomalu do kupy a zajímá mě jak jste ošetřovali intimní partie, zda jen čistě vodou nebo zda jsou na to dobré nějaké např. bylinky, gely apod. a to ne jen v porodnici ale pak i doma. Jde mi o lepší hojení. Děkuji za rady 🙂

lusynkova
8. lis 2016

Ahoj, pouze vodou, ale je fakt, že jsem nebyla vůbec zraněná.

dixi09
8. lis 2016

Dobrá je dubová kůra, přípravků je spousta, dobrý je A.T.W. gel z dubové kůry. Jinak z bylinek řepík, měsíček a v mandlovém oleji naředěný tea tree a levandule éter.olej.

journals
8. lis 2016

@dixi09 Tea tree, ani v ředěný bych na intimní partie nedávala. Záleží samozřejmě jak silný je v neředěné formě, ale ty opravdu dobré, bývají hodně "agresivní" a hodně lidí tea tree dobře nesnáší, tomu bych se raději vyvarovala. Měsíček a dubová kůra mi přijdou jako dobrá řešení...

budilinka
8. lis 2016

Sprchovat, sprchovat a zase sprchovat, po každé malé (samozřejmě i velké) potřebě, a mně pomáhaly i oplachy Rosalginem 😉

adypro
8. lis 2016

Ahoj, já jsem teda po každém wc nestíhala sprchu, doporučuju vzít si s sebou malou pet lahev, do ní vždy kapnout 2 kapky tea tree oleje a levandulového oleje, doplnit vodou a při čurání přelít pomalu přes int. partie, střídala jsem se sprchou a ta vůně příjemně osvěží a máš takový lepší pocit. A nemusíš pořád do sprchy. Já jsem toto praktikovala po obou porodech, i když u druhého jsem neměla ani škrábanec i tak jsem to takto dělala hlavně první dny.

dokument
8. lis 2016

jen vodou

rousse
8. lis 2016

Já si koupila na hojení hráze Mithru od Nobilis tilia - úžasná věc - měla jsem sice minimální poranění, ale šití tam nějaké malé bylo a za týden už jsem seděla na tvrdé židli jak kdybych nikdy nerodila. A na mytí jsem pár dní používala geraniové mýdlo taky od Nobilisu - jinak jen vodu - už roky používám jen vodu na doporučení od dr.

cinula
8. lis 2016

sprchování, sprchování a ještě jednou sprchování čistou vodou 🙂 (po každé potřebě a po nepříjemném pocitu - rodila jsem v srpnu) a v porodnici mi doporučili mazat Hemagelem

lajla
8. lis 2016

Intimní gel z dubové kůry

123snazivka
12. lis 2016

já chtěla mazat kalciovkou,hemagelem nebo bepanthenem a všechno mi bylo zamítnuto,ze postačí voda..tak jen sprchuju..

prostejina
12. lis 2016

V porodnici jsem v balíčku dostala vzorek intimního mýdla od sebamedu a super! Ale segra si třeba nemohla vynachvalit do pět lahve vodu s levandulí a tea trea, jak tu už bylo zmíněno 🙂

kekulice
12. lis 2016

@denisar96 úžasná je motherlove regenerační emulze na hráz v praktickém spreji, samé bylinky,krásně hojí.

eva267
12. lis 2016

Já jsem byla zraněná hodně. Sprchovala jsem se po každém použití WC studenou vodou. Nic jsem na to nepatlala.

barumat
12. lis 2016

@denisar96 Holky ti určitě poradily mýdla a tak, tak jen dodám tip - do porodnice si určitě vem roli kuchyňských utěrek, ideálně trojvrstvé, třeba z LIDLu. Jde o to, že první týdny (dny určitě) budeš krvácet prakticky pořád, takže pokud nechceš mít ručník hned jako čuně, tak jsou kuchyňské utěrky na utření intimních partií nejlepší. Krásně vysají vodu, takže nemusíš nic třít, pak je spláchneš do záchoda, ručník čistý, intimní partie suché. A necuckují tak, jako toaletní papír, ani na stehách se nerozervou 🙂

cernicek
15. lis 2016

Taky bych doporučila dubovou kúru. A jinak se nedá dělat nic jiného než se pokaždé sprchovat. Ze začátku jsem se sprchovala pokaždé pak méně a pak už to bylo lepší a nakonec jsem se omývala Lactacydem z lékárny a ten používám teď už pořád. Neříkám že dennodenně ale párkrát do týdne se s ním myji.

lucikka
19. lis 2016

Ja byla zranena hodne, hodne. Jak uz zminovaly damy vyse- myti po kazde potrebe, i male. Ja pouzivala k myti lactavyd a pak odvar z dubove kury. Skvely je i gel z dubove kury - mozna i lepsi, protoze nezanechava fleky vsude jako dubovy odvar. Na konci jsem uz pouzivala i hemagel a taky biotronovou lampu (terapie svetlem) - ta mi fakt pomohla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru