Jak užívat ATB kapky do nosu? Musí se užívat vždy ve stejnou hodinu?

Zodpovězené
15. dub 2019

Dobrý den,

když má dcera užívat ATB kapky do nosu (Bendovky) 5x denně, musí se užívat pravidelně vždy přesně v tutéž hodinu, jako normální antibiotika? Nebo je můžu dát "když si vzpomenu"?

Děkuji.

Dobrý den,
nosní kapky je vhodné v úvodu léčby kapat do nosu často, klidně po 2 - 3 hodinách. Ovšem v podstatě bez nutnosti dodržování přesného časového intervalu ( na rozdíl od celkové antibiotické léčby ).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová