Je očkování proti planým neštovicím zároveň prevencí před vznikem pásového oparu?

Zodpovězené
18. dub 2019

Dobrý den.

Také uvažujeme o očkování proti planým neštovicím. Ani ne tak z důvodů prevence jizev či abychom uchránili před proděláním nemoci, ale slyšeli jsme, že očkování funguje i jako prevence před vznikem pásového oparu, kterého je, pokud se objeví, téměř nemožné se zbavit. Jaký na to máte názor?

Děkuji

Dobrý den,
pásový opar je způsoben viry varicely a mohou jím onemocnět osoby, které bud' planné neštovice už prodělaly, nebo byly dříve proti varicele očkované.
Pro osoby nad 50 let věku existuje očkování proti onemocnění pásovým oparem, vakcína se jmenuje Zostavax.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová