1. trimestr a pásový opar v mém okolí, máte zkušenost?

Ahoj holky,
jsem na začátku 11. týdne a dneska mi kamarádka, s níž jsem trávila večer minulý čtvrtek (9.5.) napsala, že v sobotu se jí objevil pásový opar. Já neměla nikdy neštovice, ani pásový ani normální opar. Myslíte, že mám být znepokojená? Ve čtvrtek jdu na kontrolu k doktorovi, ale nevím, zda mu nemám zítra cinknout. Máte někdo zkušenost s pásovým oparem v okolí během těhotenství? Moc díky.
berynka
15. kvě 2013
Ahoj, tady jsou podrobnosti http://nemoci.vitalion.cz/pasovy-opar/. Infekční jsou ty pupínky, takže pokud je kamarádka už neměla, tak to infekční není. A ve tvém případě by se daly očekávat neštovice. Tvrdí se, že není možné dostat pásový opar bez prodělání neštovic.
Ale každopádně dokud se kámoška nevyléčí, tak se s ní nescházej 😎 .
amabilis
15. kvě 2013
@spiklenka Ono i záleží na tom, kde ty pupínky má. Jakmile je má pod oblečením (které sis určitě nezkoušela), tak je to riziko opravdu minimální. A celkově pásový opar je míň infekční, než neštovice. Mezi námi, ani neštovice není jednoduché chytit. Snažím se děti nakazit neúspěšně už několik let 🙂
Každopádně pokud to kamarádka bude mít překryté, nebála bych se s ní setkávat, ale asi spíš třeba venku na chvilku. Je fakt, že je lepší to nepokoušet.
spiklenkaautor
15. kvě 2013
@amabilis nás se taky mamka snažila se setrou nakazit a nikdy nic 🙂 takže vím, že to enní jednoduché, každopádně díky moc
spiklenkaautor
15. kvě 2013
@berynka díky moc za odkaz, snad to bude v cajku

Sem začni psát odpověď...

Odešli