Kašovitá stolice u 2,5 letého dítěte. Je to normální?

Zodpovězené
27. čer 2019

Dobrý den,

prosím o Váš názor, zda je normální, aby moje 2,5 letá dcera měla každý den kašovitou stolici.

Kaká jednou denně nebo jednou za dva dny. Stolice zapáchá normálně, má často žlutohnědou barvu a jsou v ní často různá semínka z ovoce nebo pečiva, které sní. Dcera nejí vůbec žádné mléčné výrobky (mléko, jogurt, sýr, pribináček - vše vytrvale odmítá). Pečivo jí suché, bez pomazánky nebo másla, k suchému pečivu je ochotná pouze sníst plátek šunky. Na druhou stranu má ráda vařenou i syrovou zeleninu a doslova miluje ovoce, které často konzumuje k dopolední i odpolední svačině. Se sladkostmi to nepřeháníme. Zkoušeli jsme dceři dát probiotika, stolice stále kašovitá.

Je to v tomto věku ještě normální? Dcera normálně prospívá, přibírá na váze a má dobrou náladu.

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

ano, podle Vašeho popisu je vše v pořádku a zcela normální.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová