Každodenní bolest hlavy - nelze vyloučit psychogenní etiologii. Můžete mi to prosím vysvětlit?

Zodpovězené
15. črc 2021

Dobrý den,

byli jsme na veškerém vyšetření, syn má vše v pořádku, přesto mi doma brečí kvůli bolestem hlavy, i v noci ho to budí.... Byla jsem s ním po celou dobu hospitalizace v nemocnici, chtěli, abych ho tam nechala samotného, jenže on se bál a teď, když slyší "doktor" atd., tak se bojí... Lékaři mi napsali do zprávy, že nelze vyloučit psychogenní etiologii...

Můžete mi to vysvětlit? Dají se na to dát nějaké léky?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

psychogenní etiologie znamená, že spouštěč potíží je nějaká psychická zátěž. Což vyloučit opravdu nikdy nelze. V případě úporných bolestí hlavy je ovšem na prvním místě řádné celkové vyšetření dítěte (laboratoř, serologie, výtěry, ORL vyšetření, oční vyšetření včetně oč. pozadí , neurologické vyšetření včetně EEG, případně MR mozku, dále ortopedické vyšetření, atd.). Dále postup podle výsledků.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová