Krev ve stolici. Jaký je na to Váš názor, prosím?

Zodpovězené
29. bře 2023

Dobrý den,

ráda bych se s Vámi poradila. Syn (5) má cca měsíc občas ve stolici krev - jasně červenou. Někdy jen na papíře, někdy přímo ve stolici. Vnější hemeroidy nemá, břicho ani konečník ho nebolí. Zácpu nemá, krev se objevuje i při kašovité stolici. Pediatr po telefonu doporučil mastičku.

Mohu se zeptat na Váš názor?

Moc děkuji.

Dobrý den,

může se jednat o vnitřní hemeroidy. Na hemeroidy je doporučována Factu mast. Pokud by problémy přetrvávaly, bylo by třeba podrobnější vyšetření. Nejprve cestou pldd, který odebere podrobnou anamnézu, dítě vyšetří ev. může provést nějaká laboratorní vyšetření. Dle výsledků Vás může odeslat do proktologické ambulance.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká