Leidenská mutace a užití akupresurní podložky. Opravdu ji nesmí dcera používat?

Zodpovězené
20. únor 2024

Dobrý den,

máme doma akupresurní podložku. Dcera na ni ráda lehá, ale nyní jsem našla, že poruchy srážlivosti krve jsou kontraindikací.

Nevíte, proč tomu tak je a zda ji opravdu nesmí využívat?

Má Leidenskou mutaci heterozygot a doposud žádné problémy nebyly.

Děkuji

Dobrý den,

přesně nevím, jak se akupresurní podložka používá, nemám s ní zkušenost. Leidenská mutace znamená vrozenou predispozici ke zvýšenému srážení krve. Dle mého názoru leh na podložce není nijak rizikový, ani při Leidenské mutaci. Můžete ještě pro jistotu kontaktovat výrobce o vysvětlení.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká