Lymská borelióza a léčba. Jaký na to máte názor?

Zodpovězené
7. lis 2020

Dobrý den,

dcera, šest let, před cca 3 týdny měla klíště, po týdnu se jí objevilo ukázkové kolečko lymské boreliózy, hned dostala antibiotika Duomox, 3 krabičky, tedy na cca tři týdny. A to je celé, pak už nemáme chodit ani na kontrolu, testy se dělat nebudou.
Nevím, zda je dostačující podávat antibiotika po tři týdny. Nerada bych, aby dcera měla do budoucna nějaké komplikace.
Zároveň doplním, že jsme se přestěhovaly, u této lékařky jsme byly poprvé, navíc je tam jako zástup za jiného lékaře a nemám tedy v paní doktorku zatím důvěru.

Po přečtení článků, jak je léčba lymské boreliózy některými lékaři podceňovaná, bych chtěla znát názor ještě jiného lékaře.

Děkuji

Dobrý den,

erytema migrans (první stadium lymské boreliózy, tj. Vámi uváděný projev na kůži - typické kolečko) se léčí 2 -3 týdny antibiotiky. To je považováno za dostatečné a žádná další vyšetření nejsou nutná. U svých pacientů v těchto případech postupuji obdobně.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová