Makrodaktylie. Je někde přímo specializované pracoviště, které se zaměřuje na tento problém?

Zodpovězené
20. črc 2022

Dobrý den,

mám 9měsíčního syna s diagnostikovanou makrodaktylii u palce a ukazováčku na pravé noze. Vůbec nevím, co mohu očekávat. Nikde nemohu dohledat informace, nebo zkušenosti jiných maminek. První ortoped nám řekl, že se máme kolem roku objednat na plastiku. Druhý ortoped si nožku nafotil a dal termín další kontroly. Zatím neměl žádný rentgen, ani jiné vyšetření.

Mohu se zeptat, zda není někde přímo specializované pracoviště, které se zaměřuje na tento problém?

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji vyšetření na antropometrii (ambulance většinou při větších klinikách), kde je důležité vše proměřit (prsty, ale i tělesnou výšku a další tělesné proporce...) a poté s těmito výsledky doporučuji vyšetření na ortopedii, kde se stanoví další postup.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká