Screening v prvním trimestru

misina01
7. zář 2016

Ahoj, holky, potřebovala bych se zeptat. Dnes jsem byla na prvním vyšetření na gyndě, podle UTZ jsme 10+2. Doktor mi řekl, že mám krásný ukázkový nález, vzal moč, zvážil mě a vypsal průkazku. Vychrlil na mě spoustu informací, nabízel mi ultrazvuk, na který bych se musela objednat rychle, protože už jsem 10+2, zaplatit (zřejmě screening), jenže to tak nenazval, já v těch informacích a spěchu zpět do práce byla ráda, že žiju 😀 tak jsem se ho ptala, jestli je to nutné vyšetření a on řekl, že není. Tak jsem to nechala být. Teď pročítám diskuze a přemýšlím, jestli mu zítra zavolat a uhánět ho, že to chci.. 🙂 byla to moje první návštěva a na další kontrolu jdu 5.10.co myslíte? Mám ho uhánět nebo se zkusit někam objednat sama? Teď jak pročítám diskuze, tak fakt nevim ☹ díky za reakce.

rejni
7. zář 2016

@misina01 Já bych osobně Dr ještě zavolala a řekla mu, že to vyšetření, které nabízel chci.. Podle mě je to určitě screening, ten se dělá kolem 12-13tt. Dr ti to mohl líp vysvětlit. Můj Dr mi o tom řekl už na prvním utz v 5tt ať se do další návštěvy (v 9tt)rozhodnu ale že určitě doporučuje a že by mě pak objednal. Hlavně je to vyšetření, které může, nedej bože! odhalit downov syndrom (teda hrozící riziko) Ale nutné nebo povinné vyšetření není takže už záleží pouze na Tobě. Já zatím na něm nebyla takže nemůžu podat podrobnější info ale určitě chci jít 🙂

lajla
7. zář 2016

@misina01 jedná se o NT screening..kuk na NET, všechny informace jsou tam

dolfino
7. zář 2016

Ahoj, měl na mysli určitě screening v prvním trimestru - dělá se kolem 12/13 tt, ale je potřeba se předem objednat - tedy co nejdříve. Pokud nemáš doporučení od lékaře - třeba kvůli vrozeným vadám, tak si ho budeš hradit sama - většinou kolem 1000,- - podle kliniky... Určitě bych na něj šla - byla jsem v prvním těhu i teď ve druhém. Nechci tě strašit, ale znám osobně tři případy, kdy musela jít maminka na potrat v 5.měsíci kvůli vadě, která se mohla zjistit právě už při screeningu v prvním trimestru... Takže pro klid duše, že je mimi v pořádku bych si ho určitě zaplatila...

misina01
autor
8. zář 2016

Holky, děkuju. A když tedy doporučení od lékaře nemám, mohu si to zařídit sama? Zkusit se objednat a domluvit přímo v nemocnici? Nebo mám zavolat k sobě na gyndu a říct, ať mě objednají oni 🙂 díky moc 🙂

anomisv
8. zář 2016

Ja bych šla určitě, prohlídnout ti poprvé detailně miminko, mě už řekli pohlaví a hlavne ti udělají testy z krve prostě ja doporučuji. Můžeš se objednat i sama do speciální kliniky. Platí se, uvádí se že je to nadstandard, ale bez v pátém měsíci na potrat že dítě má rostep páteře nebo ds syndrom...mě ho dělali 12tt, byl semnou můj partner bylo to super malou vidět😍😍😍

misina01
autor
8. zář 2016

Tak já zkusím zavolat na gyndu nebo se rovnou objednat sama 🙂

gepe
8. zář 2016

@misina01 jen si radsi zkontroluj zda Tvuj gyndr ma i specializaci na prenatalni screening - NT alespon. K tomu se vztahuje prave i patricny SW pro vyhodnoceni vysledku testu odberu krve a zaroven i markeru ultrazvuku. 🙂 Muzes se objednat kamkoliv sama i bez doporuceni od gyndr a idealne akreditovane special. zarizeni. Nevim odkud jsi, tezko poradit pripadne konkretne 🙂

hanulkaha
8. zář 2016

@misina01 Většina pojišťoven větší část hradí 🙂 Např. u naší doktorky toto vyšetření stojí 1400 Kč a pojišťovna mi téměř tisíc přispěje

misina01
autor
8. zář 2016

Děkuju, holky 🙂 už jsem objednaná 🙂

elishka87
8. zář 2016

jinak ten screening představuje odběr krve a pak ultrazvuk. Na ten odběr bys měla jít zřejmě už teď někdy (nebo já to tak aspoň měla, že jsem byla asi 2 týdny před tím ultrazvukem).
Kdo nejde na screening, tak jim pak doktoři dělají triple testy (někdy je dělají i tak) a ty vycházejí hodně nepřesně. Ten screening je lepší a aspoň pak budeš v klidu. Jo a můžeš tam vzít partnera, je to celkem hezký zážitek 🙂

lucky321
23. zář 2016

ahojky, první screaning bych doporučila... já byla ted v úterý 20.9. ultrazvuk v pohodě a vzali mi krev a pak volali nějaké špatné výsledky tak sem na druhý den jela znovu do Zlína a brali mi vzorky z placenty.. nic moc příjemného to nebylo ale včera mi volali že je vše v pořádku a miminko je zdravé....je mi 30 let, čekáme chlapečka, jsem ve 12.týdnu a termín máme 7.dubna 2017 a sem moc ráda že sem šla na screaning a vím že je vše v pořádku 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru