Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Málo vyvinuté pohlavní orgány. Řeší se to nějak nebo ne?

Zodpovězené
25. říj 2020

Pěkný večer,

obracím se na Vás s takovou choulostivou otázkou, která mi poslední dobou nedává spát.
Mám tři syny, 10, 8 a skoro 2 roky. Na preventivní prohlídky chodíme poctivě, hygienu dodržují kluci taky jak mají - až potud, vše ok. Ale před nějakou dobou jsem si všimla, že v porovnání v podstatě s oběma bratry na tom není prostřední syn, co se týká velikosti, zrovna nejlépe. Dřív mi to nepřišlo, ale za poslední rok dost vyrostl, přibral, vyspěl..Vím, že se říká, že na velikosti nezáleží, ale jako mámu mě to trápí.
Manžel tvrdí, že to může dohnat v pubertě. Že to teď nemusí nic znamenat. Ale já nevím...

Asi se to nijak neřeší, že?

Preventivní prohlídka v 9 letech nás čeká na jaře. Bojím se, že se mu budou smát, že se bude trápit. Jinak je to moc šikovný, chytrý a hezký kluk...jednou z něj bude idol holek.

Ale...můžete mě uklidnit? Máte zkušenosti?

Existuje šance, že nebude dole úplně prťavý?

Mockrát děkuji.

Dobrý den,

ve velikosti penisu už i u novorozených až předpubertálních chlapců jsou velké rozdíly. Někdy je penis jakoby zanořený do okolní tukové tkáně (u obeznějších hochů), a přesto je velikost genitálu v normě.
Velikost genitálu se samozřejmě velice změní v pubertě, nicméně i dospělí muži mají rozdílně velké pohlaví....a někteří pitomečkové se cítí tímto nadřazeni.
Aktuálně je důležité, zda jsou obě varlata v šourku, zda chlapec roste plynule, atd. Určitě proberte situaci s pediatrem, v případě mikropenisu je nutné vyšetření a sledování endokrinologem.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová