Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Méně častá stolice u kojence. Jak často by se mělo dítě vyprazdňovat?

Zodpovězené
29. zář 2019

Dobrý den,

malá má 11 týdnu. Od začátku jsme na tom tak, že kojíme a pak po každém kojení dokrmujeme Bebou - nejdříve Optipro, pak jsme dali Comfort.

Dříve mi kakala často a teď poslední týdny, je to 3-4 dny někdy a teď je to dokonce týden. Dáváme probiotika Biogaia a Espumisan, a přešli jsme znovu na tu Bebu optipro. V sobotu a v neděli jsme zkoušeli rourku (to se trochu vykakala, oba dny barva i konzistence jako vždy, jak má být) a od té doby nic. Je úplně klidná, spokojená, nepláče a prdiky jdou samy, jak od starého chlapa, občas se zakroutí, ale nic hrozného.

Spinká mi celou noc, přes den už je to horší, ale kdyby ji něco trápilo, tak není takhle v klidu. To mě udivuje. Myslíte, že je to takhle normální?

Děkuji!

Dobrý den,

výlučně mléčná strava je strava téměř bezezbytková, takže často nastává situace, jež popisujete - stolice až po několika dnech.

Jestliže je dítě jinak bez potíží, klidné, nezvrací, bříško nemá tvrdé, atd., je vše v pořádku. Váš postup je správný, nemám, co Vám ještě doporučit. Počítejte se změnou frekvence stolic po zavedení nemléčných příkrmů.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová